Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 24

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

Зміст

Вступ. 3

Основна частина. 6

Розділ І. Ранні роботи. 6

1.1. Мертві душі і душі вмираючі 6

1.2. Котеджі і нетрища. 8

Розділ ІІ. Романи 40-х років. 12

2.1. Крихітка Нелл і карлик Квілп. 12

2.2. Коли річка часу звертається водоспадом. 13

2.3. Божевілля буржуазного світу. 14

Розділ ІІІ Два шедеври. 17

3.1. Зловісна тінь. 17

3.2 Воскреслі спогади чи художнє відкриття. 18

Висновок. 22

Бібліографія. 24

Вступ

Література ХІХ ст. – визначний етап в історії світової літератури, відмічений вражаючою кількістю літературних талантів. Гофман і Байрон, Шеллі і Вальтер Скотт, Беранже, Гюго , Діккенс і Теккерей, Купер і Едгар По, Мелвілл і Уїтмен – майже про кожного із них накопичена велика кількість критичної літератури. Склались навіть конкретні області літературознавства: байронізм, діккенсіана...

Історичні рамки літератури ХІХ ст. звичайно не співпадають з хронологією століття. Початком вважається Велика французька революція, яка мала всесвітнє історичне значення. Вона стала причиною розпаду феодальної системи і вплинула на весь історичний та літературний розвиток ХІХ ст., насичений великими соціальними потрясіннями, війнами і революціями. Відгукнулась вона широко і багатообразно в літературі Байрона, Гюго, Беранже тощо.

Літературний процес в ХІХ ст. проходить під знаком двох головних напрямів- романтизму і класичного реалізму.

Термін „романтизм” вперше з’явився в ХVІІІ ст. і означав все фантастичне, незвичайне та дивне. У Франції на початку століття Латартін, та Гюго, створюють яскраві сторінки романтичної літератури. Але на початку 30-х рр. виходить на авансцену новий літературний напрям – класичний або критичний реалізм. В цей період вступають такі чудові письменники-реалісти як Діккенс і Теккерей, Бронте та Гаскелл, поети-чартисти Джонс та Лінтон. Діккенс та Теккерей уже з самих перших років своєї творчості відстоювали глибоко правдиве та соціально значиме мистецтво. Письменники того часу намагалися передати взаємодію особистості і соціального середовища, домінантність поведінки і психіки людини.

Найбільш яскравим та своєрідним представником класичного реалізму в англійському мистецтві ХІХ ст. є Чарльз Діккенс (1812-1870рр.) – великий народний письменник Британії, творець соціального роману в цій країні[1]. Письменник прагнув звернути увагу суспільства на жахливу несправедливість щодо знедолених. Автор сподівався, що його твори допоможуть байдужим багатіям відкрити очі на справжнє життя, перевиховати їх, як це, наприклад, сталося у “Різдвяній пісні в прозі” з паном Скруджем, “людиною, що втратила душу” в гонитві за багатством. А зараз хіба існує справедливість, якої прагнув Ч.Діккенс? Звісно, що ні. Важливою проблемою сьогодення є “якнайбільше покласти у свій гаманець заможним людям, а малозабезпеченим, багатодітним сім’ям на матеріальну допомогу годі й чекати”. Отже, актуальність творів Діккенса, в яких висвітлене важке життя ХІХ ст., існує і на даний час тому, що як і колись, існують багаті й бідні, зло і добро, несправедливість та жорстокість. Залишається просто вірити в краще майбутнє народу, так як це робив Діккенс. Одного разу він сказав прекрасні слова: “Моя віра в людей, які правлять, кажучи в загальному, мізерна; моя віра в людей, якими правлять - безмежна”.

У своїй роботі ми детальніше розглянули творчість Ч.Діккенса, його мистецтво написання романів. Дана проблема розроблена літературознавцем З.Я.Лібменом у праці “Чарльз Діккенс: життя і творчість”, де автор досліджує особливості художньої літератури письменника у взаємозв’язку з розвитком класичного реалізму в літературах країн Західної Європи. І.М.Катарський у книзі “Чарльз Діккенс” подає критико-біографічний нарис життя і літературної діяльності письменника. Загалом це праці сер. ХХ ст., пізні роботи в Україні не видавались.

Метою моєї курсової роботи є розкрити мистецтво розповіді Ч.Діккенса в його романах.

Основними завданнями є:

1. розглянути особливості розвитку англійської літератури ХІХ ст.;

2. на основі розвитку життєвого шляху письменника зробити аналіз його романів;

3. дослідити в кожному з них мистецтво розповіді;

4. визначити спільне та відмінне в творах письменника;

5. проаналізувати, як змінюється мистецтво розповіді з художнім зростанням Діккенса.

Курсова робота складається із вступу, з основних частин: 1) ранні роботи; 2) романи 40-х років; 3) два шедеври;висновку та бібліографії.

В розділі “Ранні роботи” я розглянула причини, що спонукали письменника погодитись “вигадувати тексти” для ілюстрацій, які мали ознайомити з пригодами містера Піквіка та його друзів під час мандрів дорогами Англії. Також я проаналізувала два твори “Олівер Твіст” та “Життя і пригоди Ніколаса Нікклбі”.

В розділі “Романи 40-х років” я досліджувала такі романи:

а) “Антикварна крамничка”;

б) “Барнебі Радж”;

в) “Мартін Челзвіт”.

В розділі “Два шедеври” я проаналізувала два найкращі твори англійського майстра:

а) “Домбі і син”;

б) “Життя Девіда Копперфілда”.

Закрыть

Искусство рассказа Чарльза Диккенса в его романах

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.