Творча спадщина Т.Г. Шевченка – геніального українського народного поета, художника, мислителя, революційного демократа – увійшла до скарбниці національних надбань світової культури. Його безсмертні твори перекладено мовами народів багатьох країн світу. Інтерес до творчості Т.Г. Шевченка, до його сповненого героїзмом життя зростає з кожним днем не тільки на території України, а й за ї межами. Дедалі більше загострюється боротьба навколо творчої спадщини великого поета й художника на ідейній основі марксистської методології зросло шевченкознавство, яке розвиваючи кращі традиції прогресивних дослідників творчості Т.Г. Шевченка визначило видатну роль поета-революціонера (дожовтневий час) в історії визвольного руху народів царської Росії, основоположне значення його полум’яної творчості в новій українській літературі і в образотворчому мистецтві, дало оцінку його філософських, суспільно-політичних, естетичних поглядів, що сформувалися у нерозвиненому зв’язку з ідеологією російських революційних демократів.

Шевченківський словник є своєрідним підсумком розвитку шевченкознавства. Він містить багатосторонні відомості про життя, творчість і революційне життя Т.Г. Шевченка – поета й художника, висвітлює широке коло питань і явищ, що стосується відображення його життя і творчості в літературі та мистецтві, а також вшанування й увінчання його пам’яті. Науково – реакційну підготовку видання здійснили Головна редакція Української Енциклопедії та Інститут літератури ім.. Т.Г. Шевченка АН УРСР. Це універсальне довідникове видання про Т.Г. Шевченка є спільною працею великого колективу – майже 500 авторів, серед них близько ста авторів – з Москви та інших країн, що колись входили до Радянського Союзу. В обговорені переліку статей словника взяли участь співробітники багатьох наукових установ, вищих навчальних закладів, музеїв Т.Г. Шевченка та окремі фахівці.

Рецензували та уклали статті такі відомі літературознавці як: Айзешток Ієремія Якович, Бєльчиков Микола Федорович, Жур Петро Володимирович, Івакін Юрій Олексійович, Кирилюк Євген Прохорович, Крутикова Інна Євгенівна, Новиченко Леонід Миколайович, Сарана Федір Кузьмович, Чалий Дмитро Васильович, Шабліовський Євген Степанович, - мистецтвознавці, поети та громадські діячі: Бажан Микола Платонович, Бутник Борис Степанович, Гордійчук Микола Максимович, Дорошенко Катерина Петрівна, Назаренко Іван Дмитрович та ін.

Метою і завданням Шевченківського словника є донести до читача матеріал збережений з часів існування геніального письм6енника, розтлумачити назви деяких його відомих робіт та допомогти розуміти обізнаність і велич таланту Т.Г. Шевченка. Донести також те середовище, той час, коли створювались витвори мистецтва рукою і душою творця.

Умовні тлумачення і скорочення застосовано в словнику, щоб заощадити місце. Коли слова, що становлять назву статті, повторюються в тексті, то вони позначаються початковими літерами. Наприклад: у статті «Філософські погляди Т.Г. Шевченка» - Ф. п. Ш. Поряд із загальноприйнятими скороченнями вживаються скорочення, вставлені для цього видання.

Статті, вміщені в цьому виданні, тісно пов’язані між собою, взаємо підпорядковані системи питань. Видання відкриває вступна стаття «Тарас Григорович Шевченко», що ознайомлює читача з соціально-історичними умовами, за яких розвинувся творчий геній Шевченка, накреслює основні віхи його життя і водночас шляхом посилань допомагає читачеві перейти до інших матеріалів, зокрема до проблемних статей, які характеризують основні риси світогляду й творчості поета.

Широко, і по можливості, повно подана відомість про літературну та художню творчість Т.Г. Шевченка. Вміщено окремі статті про кожний його літературний твір і більшість мистецьких творів. Ці статті міцно пов’язані з методологічними літературо- та мистецтво знаючими статтями («Метод творчий Шевченка – письменника», «метод творчий Шевченка – художника»), з статтями, присвяченими окремим видам творчої спадщини поета і художника («Поезія Т.Г. Шевченка», «Акварелі Т.Г. Шевченка»).

Основні скорочення в шевченківському словнику:

Матеріали словника всебічно показують Т.Г. Шевченка в ставленні і розвитку нової української літератури, критичному реалізму в українському образотворчому мистецтві. Провідне місце в матеріалах словника належить висвітленню ідеї дружби і єднання українського та російського народів. Широко показані ідейні та творчі зв’язки Т.Г. Шевченка з прогресивними діячами російської культури і вплив їх на творчість поета й художника. Висвітлено історію перекладання творчості поета російською мовою та іншими мовами народів світу.

Характеристики работы

Контрольная

Количество страниц: 8

Бесплатная работа

Закрыть

Шевченковский словарь 2

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.