Українське Молодіжне Аерокосмічне Об'єднання "Сузір'я"

Ідея створення міжнародного молодіжного руху виникла у Джека Андерсона, який є й донині відомим американським журналістом та громадським діячем, а на той час, в 1987 році – помічником Президента США Рональда Рейгана. Після офіційного візиту в 1988 році Генерального секретаря ЦК КПСС Михайло Горбачова до Сполучених Штатів Америки, було вирішено та створено Всерадянське молодіжне аерокосмічне товариство "Союз" (ВАКО “Союз”). В 1989 році в місті Дніпропетровську було засновано його відділення - Дніпропетровське обласне відділення ВАКО "Союз". Його Президентом став Генеральний конструктор КБ "Південне" Володимир Федорович Уткін, директором - Олег Володимирович Петров - завідуючий відділом студентської молоді Дніпропетровського обласного комітету комсомолу.

У 1991 році, в зв'язку з розпадом СРСР назріла необхідність створення Всеукраїнської організації. І 25 жовтня 1991 року в м. Дніпропетровську, в центрі вітчизняного ракетобудування, відбулася Установча конференція Українського молодіжного аерокосмічного об'єднання "Сузір'я", яке було створено на базі існуючого Дніпропетровського обласного відділення Всесоюзного аерокосмічного товариства "Союз". Того ж дня було зареєстровано УМАКО “Сузір’я” в Міністерстві юстиції України як всеукраїнську громадську організацію (Свідоцтво № 159 від 25.11. 1991 р., м. Київ).

"Сузір'я"- науково-освітня громадська організація, яка була заснована за ініціативи і за підтримки конструкторського бюро ''Південне" і ВО "Південний машинобудівний завод".

Головна мета діяльності "Сузір'я" - сприяння розвитку творчих здібностей у дітей і молоді, інтересу до дослідження космосу, вивченню історії авіації і космонавтики, придбання практичного досвіду й організаторських здібностей.

УМАКО “Сузір’я” - відома в Україні і за кордоном молодіжна громадська організація, яка за свою 11-річну історію має визначні досягнення. Приоритетним напрямком діяльності "Сузір'я" усі ці роки була робота по реалізації програми аерокосмічної освіти «Діти Всесвіту», у рамках якої проводиться залучення дітей та молоді до системних форм аерокосмічної освіти. Із цією метою створений Національний центр аерокосмічної освіти молоді України (Указ Президента України № 410/96 від 11.06.96 р.), проводяться Всеукраїнські та міжнародні заходи для молоді.

Найбільш популярними є Всеукраїнські конкурси “Мирний космос” і “Космічні фантазії”, Міжнародні змагання з ракетомодельного спорту на кубок ім. М.К. Янгеля, які з 1997 року затверджені Міжнародною федерацією авіаційних видів спорту як етап кубку Світу, аерокосмічна зміна “Сузір’я” у МДЦ “Артек” перетворилася на Міжнародний аерокосмічний фестиваль - центр обміну досвідом аерокосмічної освіти, наукової і технічної творчості в області авіації та космонавтики молоді різних країн світу.

З 1993 року працює Заочна аерокосмічна школа (ЗАКШ), яка надала можливість учням не тільки з великих міст, де є більш можливостей для навчання, але й з маленьких міст і селищ поглиблено вивчати фізику космічного польоту, історію створення літальних апаратів, зайняться конструюванням ракетно-космічної техніки, "доторкнутися" до філософського поняття Людини і Всесвіту. З 1998 року було організоване трирічне навчання з напрямків "Астрономія" та "Космічна фізика і екологія". Випускники ЗАКШ поступають на аерокосмічні спеціальності ВУЗів за співбесідою.

1994 рік можна назвати для “Сузір’я” роком міжнародного визнання організації. Продовжуючи відпрацювання програми аерокосмічної освіти в Україні, “Сузір’я” вийшло на міжнародну арену, тим надало можливість молоді разом з іноземними організаціями зустрічатися та обмінюватися знаннями на аерокосмічну тематику, розвивати дружбу та розуміння. В липні делегація “Сузір’я” брала участь у святкових заходах з нагоди 25-річниці польоту Людини на Вашингтоні. А в серпні об’єднання приймало делегатів з 9 країн Світу в Києві на 7-ій Міжнародній конференції юних астронавтів.

В вересні 1997 року "Сузір`я" сприяло створенню студентської групи “Євроавіа-Сузір`я-Київ”, метою якої є представлення аерокосмічної галузі і освіти України на міжнародному рівні.

УМАКО "Сузір'я" з 1992 року є членом Міжнародної організації юних астронавтів (для школярів) і у 1998 році – членом Європейської асоціації студентів аерокосмічних вузів "Євроавіа".

У 2000 році відкрито Учбово-оздоровчий центр "Сузір`я" у селі Вишеньки Чернігівської області для дітей, які постраждали від Чорнобильської катастрофи. Табір розміщений на березі Десни на території історичного пам'ятника - замка графа Рум’янцева-Задунайського. З 2002 року працює Учбово-оздоровчий центр «Зоряний» у Києві. Останні 5 років видаються науково-популярний журнал “Сузір'я” і журнал для дошкільнят “Малеча”, виходить телепередача “Від “Сузір'я” до сузір'я” на 1-м Національному каналі та УТ-2. У 14 областях України зареєстровані регіональні відділення.

Уряд України підтримав науково-освітні та гуманітарні програми для молоді, прийнявши Постанову Кабінету Міністрів України №753 від 20.09.93 р. "Про підтримку діяльності УМАКО "Сузір'я".

2002-2003 учб. роки відзначилися декількома подіями – це

- відкриття факультативних курсів з ракетокосмічного та авіа- моделювання у Київському природничо-науковому ліцеї №145;

- зустріч ветеранів космодрому Байконур – учасників запуску першого штучного супутника Землі, фахівців сучасної космонавтики з молоддю. Зустріч присвячена 45-річчю з початку космічної ери;

- участь у Всеукраїнському самміті ООН “Цілі тисячоліття” у Києві;

- участь у I-ій Міжнародній науковій конференції «Космонавтика ХХІ століття: проблеми, рішення, перспективи» у Москві, на якій було оголошено ініціативу УМАКО “Сузір’я” про проведення 2-ої Міжнародної наукової конференції у Києві в жовтні 2003 року, присвяченої 150-річчю з дня народження Миколи Кибальчича та 55-річчю з дня запуску ракети Р-1 конструкції С.П. Корольова.

У листопаді 2002 року у Києві відбулися Всеукраїнські заходи – очний тур Заочної аерокосмічної школи (6-9 кл.) за напрямками “Астрономія” і “Космічна фізика та екологія” та фінал Всеукраїнського гуманітарного конкурсу “Космічні фантазії”.

Але головний здобуток об’єднання “Сузір’я” на цьому етапі – це продовження робіт по розробці та запуску спільного українсько-австралійського мікросупутника JAUESAT (Joint Australian-Ukrainian Engineering Sattelite). Проект мікро супутника JAUESAT знаходиться сьогодні на стадії аналізу технічних завдань та ескізних проектів.

З цього приводу у Дніпропетровську з 18 по 20 листопада 2002 року відбувся перший семінар- практикум, цілі якого пошук і підтримка талановитої молоді, молодих вчених, їх практичне залучення до участі у космічних проектах; розширення молодіжних наукових зв’язків; популяризація сучасних космічних технологій; пропаганда і розвиток передових високоточних технологій за участю висококваліфікованих спеціалістів у галузі космонавтики і ракетобудування з різних країн світу.

В семінарі-практикумі брали участь відомі фахівці у галузі космічних розробок з Австралії, Італії, Тайваню та країн СНД, провідні викладачі вузів країн СНД і далекого зарубіжжя, учасники завершених та проектів мікросупутників, які розробляються, студенти, аспіранти й молоді спеціалисти.

Учасники семінару-практикуму відвідали ВО “Південмаш імені О.М. Макарова”, лабораторії електроракетних двигунів ДНУ, виставковий комплекс Національного центру аерокосмічної освіти молоді України, працювали по секціям: “Актуальні задачі сучасних мікросупутників та їх перспективи”, “Поточні університетські розробки мікросупутникових систем, експлуатаційних систем, сучасні матеріали і технології, які застосовуються у виробництві мікросупутників”, “Сучасні технології в розробках корисних навантажень і підсистем мікросупутників”. Підсумком семінару-практикуму стало рішення про створення Молодіжного конструкторського бюро “Сузір'я”. А на космічної орбіті першій український молодіжний мікро супутник JAUESAT повинен з’явитися в 2003 році, допомогу в його запуску надає ВО “Південмаш” та КБ “Південне”.

Web-сайт "Сузір'я": http://www.suzir.org.ua

Питання та пропозиції чекаємо на сайті “Сузір’я” або на e-mail: suzirya@compuserv.com.ua

Характеристики работы

Реферат

Количество страниц: 14

Бесплатная работа

Закрыть

Созвездие (детская молодежная организация)

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.