Психологические детерминанты гипертонической болезни

Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 38

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

ЗМІСТ 

ВСТУП.. 3

РОЗДІЛ І. ГІПЕРТОНІЧНА ХВОРОБА: ПРИЧИНИНИ ТА ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ 5

1.1. Гіпертонічна хвороба. 5

1.2. Причини гіпертонії 7

1.3 Психологічні особливості хворих гіпертонічною хворобою.. 9

РОЗДІЛ ІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ ПСИХОТЕРАПЕВТИЧНОЇ ТА ПСИХОКОРЕКЦІЙНОЇ ДОПОМОГИ ХВОРИМ НА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ.. 21

3.1 Переконання, або раціональна психотерапія. 24

3.2 Аутогенне тренування. 25

3.3 Основні принципи психокорекції при гіпертонічній хворобі 26

ВИСНОВКИ.. 35

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ.. 38

ВСТУП

Актуальність дослідження. Гіпертонічна хвороба – захворювання серцево-судинної системи, що характеризується постійним або періодичним артеріального тиску. На відміну від інших форм артеріальної гіпертензії це підвищення не є слідством іншої хвороби.

Гіпертонічна хвороба – хвороба ХХ століття. В США в 70-х роках було 60 млн. чоловік з підвищеним артеріальним тиском і лише біля ј дорослого населення реєструвався «ідеальний» тиск. Поширеність «актуальної гіпертензії» серед чоловіків в Україні вище, ніж в США, але відсоток тих які знаходяться на медикаментозному лікуванні в 2-3 рази нижче.

Причина гіпертонічної хвороби розкрита не до кінця. Але основні механізми, що приводять до стабільно високого артеріального тиску відомі. Ведучим серед них є нервовий механізм. Початкова його ланка – емоції, душевні переживання, що супроводжуються і у здорових людей різними реакціями, у тому числі підвищенням артеріального тиску.

Інший механізм – гуморальний – регулює кров'яний тиск, за допомогою тих, що виділяються в кров активно діючих речовин. На відміну від нервових механізмів, гуморальні впливи викликають більш довготривалі і стійкі зсуви в рівні артеріального тиску.

Щоб запобігти подальшому розвитку гіпертонічної хвороби, необхідно понизити нервову напругу, розрядити «заряд» емоцій, що нагромаджується. Така розрядка найбільш природно відбувається в умовах підвищеної фізичної активності.

Неухильне прогресування гіпертонічної хвороби можна зупинити і навіть повернути назад своєчасним лікуванням. Постійне обмеження або виключення з їжі солоних блюд – найважливіший з реальних і доступних заходів протидії артеріальної гіпертензії. Медицина розташовує багатьма засобами, що підсилюють виведення нирками куховарської солі з сечею. Тому хворому на гіпертонічну хворобу нерідко призначають сечогінні препарати.

Достовірно відомо, що людині, страждаючій гіпертонічною хворобою, що погладшала, іноді достатньо позбавитися зайву вагу тіла, щоб артеріальний тиск нормалізувався без ліків. Дійсно із зникненням жирової тканини ліквідовується за непотрібністю розгалужена мережа найдрібніших судин, що розвинулися в цій тканині у міру її зростання. Іншими словами, жирові відкладення вимушують серцевий м'яз працювати в умовах підвищеного тиску в системі кровоносних судин.

Метою нашої роботи являється дослідження психологічних детермінант гіпертонічної хвороби.

Предметом дослідження є гіпертонічна хвороба.

Об’єктом дослідження виступають психологічні детермінанти гіпертонічної хвороби.

Виходячи з мети курсової роботи, перед нами було поставлено наступні завдання:

- визначити причини та психологічні особливості гіпертонічної хвороби;

- дослідити види психотерапевтичної та психокорекційної допомоги хворим на гіпертонічну хворобу.

Гіпертонічна хвороба не належить до числа невиліковних. Арсенал сучасної медицини достатній для того, щоб підтримувати артеріальний тиск на необхідному рівні і тим самим перешкоджати прогресуванню хвороби.

Заходи профілактики гіпертонічної хвороби співпадають з рекомендаціями для хворих. Вони особливо необхідні для людей із спадковою схильністю до цієї хвороби.

Закрыть

Психологические детерминанты гипертонической болезни

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.