Соотношение экономики, политики и права

Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 43

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

Зміст

Вступ. 3

1. Поняття права і політики. 5

1.1 Визначення права. 5

1.2 Ознаки права. 8

1.3. Сутність політики та її функції 11

2. Співвідношення політики і права. 15

2.1. Правові і політичні стосунки. 15

2.2.  Правова і політична свідомість. 16

2.3. Правові і політичні норми. 18

3. Роль економіки у виникненні і розвитку права. 29

3.1 Виникнення права по думці Маркса. 29

3.2 Західна модель економічної свободи і роль права. 31

4. Форми правової дії на економіку. 35

4.1 Стимулююча роль права. 35

4.2 Довіра від Френсіса Фукуями. Ідея довіри. 38

Висновок. 41

Список використаної літератури. 43

Вступ

Питання про співвідношення держави, права і економіки практично існував відколи з'явилася перша держава, і існуватиме до тих пір, поки існуватиме держава. Це одне з тих вічних питань, яке кожного разу по-новому постає перед кожною новою державною організацією як на початкових стадіях її виникнення і становлення, так і на наступних етапах її розвитку.

Аналіз цієї проблематики в прикладному, практичному, а також і в загальнотеоретичному плані - завдання дуже складне і багатоаспектне. Його рішенню присвячений величезний пласт наукової і популярної літератури проте, тема як і раніше залишається актуальною.

Процес взаємозв'язку і взаємообумовленості держави, права і економіки не можна представляти спрощено, як деякий прямолінійний односторонній процес. Це дуже складне, багатостороннє явище, на яке чинять вплив не лише економічні, але і політичні, духовні, ідеологічні, національні, етнічні і багато інших чинників, що виходять за рамки прямих взаємодій держави, права і економіки.

При аналізі проблем співвідношення держави, права і економіки в історично різних соціальних системах в практичному плані доцільнішим представляється йти не по традиційному шляху, що припускає вивчення держави і економіки від рабовласницької держави і права аж до наших днів, а по іншому шляху. А саме, з урахуванням їх класифікації і дослідження залежно від міри розвитку в країні ринкової структури.

Метою цієї курсової роботи є вивчення взаємодії економіки, політики і права в різних соціальних системах. Для цього в роботі наведені приклади розвитку зарубіжних країн.

Це питання отримало певне освітлення в науковій літературі, так Маркс абсолютизував залежність права від економіки.

Адам Сміт, патріарх буржуазної економічної науки, вважав, що кожній людині, якщо вона не порушує законів справедливості (тобто природних законів), надається досконала свобода переслідувати свої інтереси і конкурувати своєю працею і капіталом, працею і будь-яким іншим капіталом. Держава не повинна ніяким чином перешкоджати природному розвитку ходу виробництва.[2]

І навпаки, відомий англійський економіст Джон Кейнс у своїй головній праці "Загальна теорія зайнятості, відсотків і грошей" обґрунтував необхідність широкого і активного втручання держави в економіку.[3]

Ця робота не є оригінальним дослідженням, а є узагальнення точок зору висловлених в науковій літературі.

Закрыть

Соотношение экономики, политики и права

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.