Зміст

Вступ

1. Розвиток конституційної думки в Україні як історична передумова сучасної Конституції

2. Конституція 1997 р. – Основний Закон сучасної Української держави

2.1.Загальні засади конституційного ладу України

2.2 Конституційний статус людини і громадянина

2.3 Конституція України про систему органів державної влади.

3. Подання законопроекту про внесення змін до Конституції України

4. Прикінцеві та перехідні положення Конституції України

5. Конституція України і перспективи подальшої розбудови правової держави

Висновок

Список використаної літератури.

Вступ

Конституція сучасної правової держави має бути основним і дієвим інструментом регулювання суспільних відносин. Конституція повинна об’єднувати правову систему держави, надавати їй стабільності та впорядкованості. Тому таким важливим і важким був для України конституційний процес, адже створення власної конституції проходило (та власне й проходить зараз) в умовах економічної та політичної кризи. Проте слід зазначити, що під час розгляду всіх правових документів на різних етапах вітчизняної конституційної реформи помітна еволюція правових ідей, становлення принципів правової держави в конституційних актах.

Досить часто можна почути два терміни, які вживаються, коли йдеться про реформування Конституції України: конституційна реформа; політична реформа. Обидва вони підходять для означення процесу, що відбувається в Україні.

Конституційна реформа - це зміна положень Основного Закону держави, головна ідея її полягає в заміні правил формування виконавчої гілки влади – уряду.

Термін „політична реформа„ якраз і розкриває головну ідею внесення змін: ідеться про перехід від змішаної форми республіки, де превалюють повноваження Президента щодо формування уряду, до фактичного парламентської республіки, за якої Президент тільки пропонує для затвердження парламентом кандидатуру Прем’єр-міністра, узгодивши її з переможцями парламентських виборів, і двох міністрів.

Термін „політична реформа” не обмежується лише внесенням змін до Конституції України. Адже набрання чинності оновленою Конституцією логічно потягне за собою прийняття законів „Про Кабінет Міністрів України”, „Про Президента України”, „Про Регламент Верховної Ради України„ тощо, котрі, до речі, на 15-му році незалежності України так і не прийнято.

Конституційна реформа як вона є:

Прийшла черга зупинитися на положеннях закону, що вже в найближчому майбутньому – в частині з 1 січня 2006 року, а в повному обсязі після парламентських виборів – визначатиме правила гри у великій політиці.

Головна ідея змін полягає в порядку формування виконавчої гілки влади. Відповідно до нових реалій формування уряду відбуватиметься за такою схемою:

1)після парламентських виборів, що проводитимуться раз на5 років, у Верховній Раді України формуються коаліція депутатських фракцій, тобто більшість;

2)коаліція пропонує Президентові кандидатуру Прем’єр-міністра;

3)Президент подає на затвердження парламентом кандидатуру Прем’єр-міністра, яка вже узгоджена з більшістю, а також міністра оборони й міністра закордонних справ;

4)за поданням Прем’єр-міністра Верховна Рада призначає персональний склад уряду.

Об’єктивно критерієм успіху-неуспіху реформи, що відбувається нині в Україні, має стати не ступінь перерозподілу влади, а рівень прогресу в напрямі побудови реально діючих демократичних інститутів, що керуються принципами верховенства права. Ключовим завданням політичної реформи в Україні є надання політичному процесові більшої прозорості, підконтрольності та зорієнтованості на національні інтереси.

Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 40

Бесплатная работа

Закрыть

Конституция Украины

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.