Референдум, как непосредственная форма народовластия

Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 58

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

План

Вступ. 3

Розділ I. Місце референдуму в системі народовладдя. 4

1.1. Історія виникнення референдуму. 4

1.2. Поняття та види референдуму. 13

1.3. Предмет референдуму. 23

Розділ ІІ. Механізм реалізації права громадян України участь у референдумі 40

2.1. Принципи та суб’єкти референдумного процесу. 40

2.2. Основні стадії референдумного процесу. 42

2.3. Основні напрямки вдосконалення референдумного процесу в Україні 50

Висновок. 56

Список використаної літератури. 58

Вступ

Слід зазначити, що у статті 69 народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум інші форми безпосередньої демократії. У даній статті не дається вичерпного переліку форм безпосередньої демократії, через які здійснюється волевиявлення народу, а закріплюються лише його пріоритетні, провідніформи, а саме: вибори і референдум.

Саме в цій курсовій роботі я повністю розкрию поняття референдуму, види та стадії проведення референдумного процесу вУкраїні, хто може обирати та бути обраним, формування представницьких органів законодавчої влади вибори президента, представницьких органів місцевого самоврядування тощо.

Ця робота включає більш детальне роз'яснення Закону «Про всеукраїнській і місцевий референдуми» (ст.7-11): Законом про всеукраїнський та місцевий референдум передбачається, що на всеукраїнський референдум не виноситься питання, віднесені законодавством України до відання органів суду в прокуратурі; питання амністії і помилування; питання пов'язані з обранням, призначення і звільненнямпосадових осіб, що належить до компетенції Верховної Ради, Президента та Кабінету Міністрів. На місцеві референдуми не виносяться питання про скасування законних рішень, вищестоящих органів державної влади і самоврядування; віднесенні до відання органів суду прокуратури тощо.

Також відповідно до етапі 74 Конституції України, які питання референдум не розглядає: питання податків, бюджету та амністії.

Щоб безпосереднє народовладдя відповідало інтересам народу, було його справжнім волевиявленням, воно має здійснюватися в певних правових формах, які попередньо визначаються і закріплюються Конституцією та окремими органами і основним з них є референдум.

Закрыть

Референдум, как непосредственная форма народовластия

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.