Упражнения на определение рода существительных. Наблюдение за родовыми окончаниями существительных

Тема. Вправи на визначення роду іменників. Спостереження за родовими закінченнями іменників.

Мета: Формувати в учнів уміння визначати рід іменників.Вчити розпізнавати рід іменни ків за родовими закінченнями. Розвивати навички визначення роду іменників за родовими закінченнями, усне й писемне мовлення.Виховувати старанність, охайність, працелюбність.

Обладнання. Малюнки з краєвидами пшеничного поля, пшеничний колосок,таблиця із записаними прислів ями, малюнки ребусів,лист від принца Іменника.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку

- Назвіть сьогоднішню дату.(8 лютого) А як можна назвати дату, не вживаючи місяця?Зашифруйте її. (Восьмий день другого місяця року, восьмий день третього місяця зими)

- Який сьогодні день тижня ? (Вівторок) Спробуйте зашифрувати і його.(Другий день тижня,день, що йде після понеділка, передує середі)

- Який у нас урок ? Зашифруйте його назву.(Урок усного й писемного мовлення, словитворення, каліграфії, грамотного письма, гарного настрою тощо)

-Тож урок української мови чекає нас і девізом уроку є:

Мову рідну я вивчаю,

Її люблю, не забуваю,

Рідну мову буду знати.

Берегти і поважати.

-Які іменники заважають вчитись ? (Пасивність,неуважність, невпевненість, сором’язливість )

-А які іменники ви б хотіли запросити на урок ? (Уважність, старанність, пам ять,увага)

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

-Зачитайте окремо іменники чоловічого, жіночого і середнього роду.

Доведіть правильність свого вибору.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

* Робота в парах.

1)Перестав букви, щоб вийшло нове слово.Визнач рід іменників.

Осел –(село),курча – (ручка), марка – (рамка), лісок –(сокіл),кіт – (тік ), кури –(руки), тіло – (літо).

2)Склади ланцюжок із слів так, щоб кожне наступне слово починалося з останньої букви попереднього.

Зразок: ім’я хлопчика – ім’я дівчинки – назва міста – назва тварини – назва рослини. (Артем – Мирослава – Алушта – акула – акація )

3)Що ?, Хто?

До слів,що відповідають на питання що?, добери споріднені слова,які відповідають на питання хто?

Зразок: сад – садівник.

Слова: море, ліки, робота, космос, комбайн, бригада.

Як одним словом можна назвати слова, які ви підібрали ?(Назви професій)

*Індивідуальна робота на місцях (диференційовані картки )

*Робота з усіма дітьми.

1)Гра «Закодовані слова». (словникові)

Учні усно називають «закодоване» слово. Цифра коду – той склад, який учні використовують, щоб утворити нове слово.

2)Заміни букву, щоб вийшло нове слово. Визнач рід іменників.

*З «П»- уперта тварина, з «Р»- на троні людина.(Цап – цар)

*З «Л» - навчаються в мені, з «Д»- не люблять мене всі, бо я втратою стаю,жаль пекучий завдаю. (Школа – шкода )

*З «К» - трава лякається, з «Р» - вона вмивається.(Коса – роса )

ІІІ. Робота над новим матеріалом

-Вправи для очей.

1) Каліграфічна хвилинка

Казкова каліграфічна хв. (Використовую для розвитку мовлення)

- Напишіть букви та з єднання букв.

К Ко ол ло ос со ок

Діти читають початок казки.

Жило-було двоє … - Круть та Верть і … Голосисте Горлечко.

Кілька діток продовжують казку і підбирають прислів я до її змісту.

Хочеш їсти калачі - не сиди на печі

2) Прочитайте ребус

3) Словникова робота

а) Загадка

Маю жовтий вусок,

Запашний колосок.

Буде з мене мука

Й паляниця м яка.(Пшениця )

б) Запис відгадки

- Складіть речення зі словом пшениця.

-Визначте рід слова пшениця.

- Що вам у цьому допомогло ? (Слова – помічники і закінчення )

- Визначте рід іменників з вірша.

4) Робота з текстом.

Вик. впр.55 (на дошці )

- Яка головна думка ?

- Випишіть виділені імен.; визн. рід, позн. закінчення.

(море, поле, конверт, нива, хата )

Характеристики работы

Реферат

Количество страниц: 6

Бесплатная работа

Закрыть

Упражнения на определение рода существительных. Наблюдение за родовыми окончаниями существительных

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.