Конспект урока. Ажурное выпиливание как один из видов отделки виробив.Инструменты и приспособления для ажурного выпиливания.

Тема. Ажурне випилювання як один із видів оздоблення виробів.Інструменти та пристосування для ажурного випилювання.

Мета:

Сприяти формуванню умінь підготовки лобзика до роботи, прийомам випилювання нескладних елементів методом ажурного випилювання на заготовках з фанери;

Сприяти вихованню в учнів культури праці та бережливості;

Сприяти формуванню в учнів соціально-трудових компетенцій;

Сприяти розвитку рухової сфери (оволодіння моторикою дрібних м’язів рук, координацію рухів), уважності;

Знайомити учнів з професіями деревообробної промисловості.

Цілі.

Учні знатимуть будову лобзика та характеризуватимуть процес різання фанери.

Учні вмітимуть правильно підготувати лобзик до роботи, використовувати пристосування для випилювання та випилюватимуть деталі виробу з урахуванням припуску на подальшу обробку.

Об’єкт праці: підставка для календаря (виріб за бажанням учня з використанням техніки ажурного випилювання).

Методичне забезпечення: підручник (навчальний посібник): Б.М. Терещук, В.І. Туташинський, В.К. Загорний «Трудове навчання», К.: Генеза, мультимедійна презентація, плакати «Інструменти та пристосування для ажурного випилювання»; «Прийоми випилювання», зразки об’єктів праці: вироби учнів (діюча виставка в столярній майстерні, що виготовленні за технікою ажурного випилювання).

Обладнання та інструменти: верстаки, фанера 3мм, лобзик, пилочки, стіл-підставка (струбцина), лінійка, олівець, шило, коловорот, свердла, матеріали для шліфування, копіювальний папір (калька), компютер, мультимедійний проектор, екран.

Тип уроку: урок формування умінь і навичок.

Хід уроку

1. Організаційний момент: перевірка присутності учнів, наявність спецодягу, привітання; перевірка готовності учнів до заняття (зошит, підручник, креслярське приладдя, тощо).

2. Актуалізація опорних знань учнів (метод «Мозковий штурм» за матеріалом попереднього уроку «Інструменти та пристосування для ажурного випилювання. Вимоги до конструкційних матеріалів та їх особливості»):

Яким інструментом виконується ажурне випилювання?

Що спільного та в чому відмінність між пилянням пилкою та лобзиком?

Яка послідовність виготовлення виробів, що мають зовнішні й внутрішні контури?

Які Ви знаєте конструкційні матеріали, що використовують для виготовлення виробів?

Яких правил безпечної праці потрібно дотримуватися під час пи­ляння лобзиком?

3. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів.

На сьогоднішньому уроці ми продовжимо вивчати технологію ажурного випилювання.

4. Повідомлення теми, мети уроку (слайд 1 – учні записують в зошит «Основи технології ажурного випилювання»).

5. Вивчення нового матеріалу.

Будова лобзика (слайд 2)

Розповідь. Деталі з товстої фанери або складної форми випилюють лобзиком (демонстрація слайду 2). Найчастіше користуються лобзиком з металевою рамкою, на кінцях якої є затискачі з барашковими гайками.

Пилочка лобзика — це вузька сталева смужка із зубцями на одному з ребер, спрямованими в один бік. Пилочки розрізняють за шириною полотна та насічкою зубців (слайд 3). Для роботи з товстою фанерою та деревиною беруть широке полотно з крупними зубцями, а для тонкої фанери – вузеньке полотно з дрібними зубцями.

Пилочки для лобзиків (слайд 3)

Щоб підготувати лобзик до роботи, беруть пилочку і один її кінець затискують гайкою біля ручки (демонстрація практичної підготовки лобзика до роботи). Пилочку встановлюють так, щоб її зубці були спрямовані на­зовні від рамки і вниз. Потім стискують обидва кінці рам­ки в напрямку один до одного і так само затискують другий кінець пилочки. Якщо відпустити стиснуті кінці дуги, вони приймуть своє попереднє положення і натягнуть пилочку. Отже, лобзик готовий до роботи.

Столик-підставка

Працюють лобзиком на спеціальному столику-підставці, який кріплять до робочого стола струбциною.

Фанеру з нанесеним на неї малюнком кладуть на підстав­ку, і щоб вона не сповзала, притримують лівою рукою. У праву руку беруть лобзик і, приставивши пилочку до фанери, починають пиляти. Пиляють так, щоб пилочка рухалася точно по лінії контурів.

Характеристики работы

Реферат

Количество страниц: 6

Бесплатная работа

Закрыть

Конспект урока. Ажурное выпиливание как один из видов отделки виробив.Инструменты и приспособления для ажурного выпиливания.

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.