Весна! Пора року, яку ми з нетерпінням чекаємо. А найбільше радіємо, коли з-під землі починають виглядати проліски. Перше, що хочеться зробити із цим білосніжним дивом, — підійти і зірвати. Але коли рука тягнеться за ним, ми навіть не підозрюємо, на яку небезпеку наражаємо природу, бо хочемо вдихнути чарівний аромат і насолодитися прекрасною миттю. Зірвемо ще кілька квіточок — і зберемо букетик, який поставимо у вазу. Мине кілька днів і викинемо його на смітник. То яка з цього користь?

Весняні квіти є досить уразливими. За короткий термін вони мають встигнути вирости, відцвісти, утворити насіння, зробити запас поживних речовин. І якщо ми перериваємо розвиток рослини, на другий рік можемо не знайти її там, де зірвали.

Серед первоцвітів, які стрімко зникають в оточуючій нас природі зараз знаходяться усі види шафранів, диких тюльпанів, пролісків, а також цибуля ведмежа або черемша, сон-трава і білоцвіт. Це й зрозуміло, адже масове знищення первоцвіту і інших рідкісних рослин заради наживи призводить до зменшення кількості квітів, що охороняються законом, а подекуди до повного їх зникнення.

Підсніжник. Квіти підсніжника – провісники тепла, символ сподівань на краще майбутнє. У народі їх називають квітами надії. Завдяки своїй красі й тому, що вони одними з перших відкривають весняний карнавал цвітіння їх масово знищують. Вони занесені до Червоної книги і потребують охорони.

Ряст

Милуйтеся у лісі цвітом рясту,

Він ніжний, милий, гарний й запашний.

Плекайте ясну квітку цю прекрасну,

Вона весною прикрашає світ.

Конвалія – лікарська рослина. Її потрібно оберігати. Навесні ми часто бачимо, як пучечки конвалій продають на вулицях міст. Це заборонено робити. Бережімо цю тендітну квітку.

Фіалка – символ оживаючої весняної природи. Зазвичай ростуть у вологих і злегка затінених умовах. Більшість фіалок— маленькібагаторічні рослини. Вони зазвичай мають серцеподібне листяі несиметричніквіткиз чотирма віялоподібними пелюстками, дві на кожній стороні, і одну широку нижню пелюстку.

Зривання первоцвіту наносить невиправну шкоду природі – адже рослини не встигають розмножуватися, і їх з кожним роком стає все менше! Вже за кілька десятиліть наші улюблені перші весняні квіти можуть зникнути взагалі.

Тож давайте будемо берегти первоцвіти, а для бажаючих насолодитися красою пролісків і конвалій (але не в букетах, а на лісових галявинах) нехай це стане приводом, щоб вибратися хоча б раз на місяць у вихідний день на природу всією сім’єю. Адже так корисно подихати свіжим повітрям, отримати заряд бадьорості і гарного настрою!

Характеристики работы

Реферат

Количество страниц: 3

Бесплатная работа

Закрыть

Проект. Не срывай первоцветов

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.