Урок. Математическая страна
Тема: «Математична країна»
Мета: ознайомити дітей з тижнем як одиницею вимірювання часу; вчити встановлювати послідовність днів тижня з опорою на порядкові числівники; вправляти у лічбі в прямому та зворотному порядку; вправляти у встановленні відповідності між цифрою та числом, умінні складати числовий ряд. Закріпити знання про плоскі геометричні фігури, шляхом виділення їх у малюнку. Формувати навички колективної роботи. Розвивати логічне мислення, вміння доводити свою точку зору. Виховувати стриманість, зацікавленість до математики.
Матеріал: м’яч, цифри, олівці, схеми, гра «Пройди по трикутниках», будинки та замки, малюнки із зображенням гномів, колобка, зайчика,вовка, лисички,.
Хід заняття
Доброго дня, малята!
Одне до одного поверніться
І лагідно усміхніться.
(Пісня «Добрий ранок, Добрий день»)
Вихователь: Сьогодні ми з вами можемо потрапити до країни Математики, і для цього не потрібно далеко йти чи їхати. Головна умова — всі присутні повинні бути уважними, добре відповідати, охоче гратись.
Вихователь:
Заплющте очі усі, діти,
Та уявіть найкращу в світі,
Країну прикладів, задач,
Де цифри разом грають в м’яч.
Де знак «дорівнює» лежить,
За ним «додати» знак біжить.
А «віднімання» увесь час,
Забрати хоче щось у вас.
Там сестри лінії живуть,
Гостям завдання роздають.
Ну що, готові ви, малята,
У цю країну мандрувати?
Діти: Так.
Вихователь:
Щоб вам цікаво було мандрувати,
Ми будемо цифри разом збирати.
Тож, дорогі мої, часу не гайте.
Швидше у подорож цю вирушайте.
А допоможе нам мандрувати по країні Математики казковий герой
Розумний він, кругленький,
На віконечку сидів,
А потім стриб –
І по доріжці побіг.
Завдання: пройти лише по зелених трикутниках
Усі молодці, але часу не гайте.
Цифру «один» забирайте.
(діти беруть цифру 1)
Мета: вправляти у лічбі в прямому та зворотному порядку.
Хід гри
Вихователь: А тепер наший колобок вирішив трохи погратися, давайте і ми з ним.
А м’яч цей чарівний стане нам у пригоді,
Всміхніться, миленькі,— забава та й годі.
Усі у коло ставайте, веселу лічбу починайте.
Діти передають м’яч і рахують у прямому порядку.
Вихователь:
Ось м’яч зупинився на мить,
Рахунок у зворотному напрямку біжить.
Діти рахують у зворотному порядку.
Вихователь:
Усі молодці, але часу не гайте.
Цифру «два» забирайте.
(Діти беруть цифри).
Колобок відпочив, а на зустріч йому Вовк. І теж не хоче пропускати.
Подивіться на будинки. Який зайвий?
Вихователь: «Трійка» й «четвірка» в вікно виглядають, Це вони нас, напевне, чекають.
(Діти беруть цифри 3 та 4)
Мета: розвивати сприймання, логічне мислення.
Вихователь: Продовжуємо нашу подорож. Ось ведмедик нам доріжку закриває, нас з Колобком не пускає.
3
2
Вихователь:
Два та три у сумі? (П’ять)
Треба далі вирушать!
(Діти беруть цифру 5)
Вихователь бере барабан та стукає певну кількість звуків, а діти рахують звуки і показують цифру.
3
5
1
6
2
4
Вихователь: «Шістку», діти, забирайте і до «сімки» вирушайте!
Мета: закріплювати назви днів тижня.
Діти підходять до будиночка, в якому живуть сім гномів.
Вихователь
Сім братів стрічають нас.
Хто вони, здогадались ви?
Діти: Це дні тижня.
— Які дні тижня ви знаєте?
— Скільки їх? Спробуйте назвати їх по черзі?
— Який день сьогодні? Який буде завтра? А післязавтра?
— Який день п’ятий? Назвіть вихідні?
Вихователь:
Сім днів пошикували,
Цифру сім з собою взяли.
(діти беруть цифру 7)
Вихователь:
Ось закінчилася гра.
На прогулянку пора!
Працювали ви завзято,
Дуже гарні ви, малята.
Ви скажіть тепер мені:
Що сподобалось, що ні?
Чи цікаво вам у грі?