Урок 28. Технологія обробітку та захисту ґрунтів (1 год.)

Мета уроку. Засвоєння знань про типи, структуру та родючість ґрунтів; ручні знаряддя праці; прийоми і послідовність ручного обробітку ґрунту; види механізованого обробітку ґрунту; правила безпечної праці та особистої гігієни під час виконання робіт з обробітку ґрунту.

Об’єкт навчальної праці: шкільна навчально-дослідна ділянка.

Обладнання: лопати, граблі, сапи.

Тип уроку. Засвоєння нових знань.

Орієнтовний план проведення уроку

І. Організаційна частина ( 2 хв )

ІІ. Актуалізація життєвого досвіду учнів ( 7хв )

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності ( 2 хв )

IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку ( 2 хв )

V. Вивчення нового матеріалу ( 7 хв )

VI. Практична робота ( 20 хв )

VII. Підсумок уроку ( 5 хв )

Хід уроку

І.Організаційна частина.

–Перевірка присутніх

–Призначення чергових

ІІ. Актуалізація життєвого досвіду учнів (методом «мікрофон» з’ясовують питання):

1.Які ви знаєте знаряддя праці для роботи на присадибній ділянці?

2. Як ви розумієте слово ґрунт?

3.Що потрібно для того, щоб виросла рослина?

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності.

Сьогодні ми ознайомимося із типами та властивостями ґрунтів, ручними та механізованими знаряддями праці для обробітку ґрунту.

Ці знання та уміння можуть стати вашим першим кроком до цілого світу цікавих професій, які є у сільському господарстві. Для того, щоб вирощувати рослини необхідно знати багато наук: біологію, хімію, агрономію та багато інших. Навчаючись у школі, а згодом, продовжуючи навчання у спеціальних закладах ви зможете оволодіти цими науками та отримати відповідний фах. На цьому ж уроці здобуті знання та уміння ви зможете безпосередньо використати дома, працюючи на власній присадибній ділянці.

IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

-називати ґрунти, їх типи та структуру;

-класифікувати ручні знаряддя праці для обробітку ґрунту;

-характеризувати види механізованого обробітку.

V. Вивчення нового матеріалу за планом:

а) Поняття про ґрунт.

б) Знаряддя праці для обробітку ґрунту.

а) Ґрунт – це верхній пухкий родючий шар землі, на якому ростуть рослини.

Розрізняють такі типи ґрунтів: чорноземи, глинисті ґрунти, легкі суглинки, середні та важкі суглинки, піщані ґрунти.

У сільському господарстві звичайно восени проводять оранку – ґрунт розпушують. Таку оранку називають зяблевою.

б) Для обробітку ґрунту на грядках дослідної ділянки, ґрунт обробляють ручними знаряддями праці: лопатою, сапою, граблями. Лопатою ґрунт перекопують – перевертають верхній шар. Сапою – спушують рівномірними рухами. Граблями – розбивають великі грудки після перекопування.

в) Плуг (Рис 1.) — одне з найпростіших ґрунтообробних знарядь. Він складається з робочих і допоміжних частин. Робочі органи плуга: ніж, передплужник, леміш, полиця, ґрунтопоглиблювач. Ніж 3 нарізує пласт. Передплужник 8 знімає верхній шар ґрунту, багатий на рослинні рештки та насіння бур'янів, й укладає його на дно борозни. Леміш 9 підрізує пласт знизу і з полицею 1 відриває його від стінки борозни. Потім пласт переміщується по лемешу й полиці, кришиться й повертається в бік сусідньої борозни. До допоміжних частин плуга належать рама 7, з’єднувальний стояк 6, стояк корпусу плуга 2, опорне колесо 5, Рис. 1регулятор глибини 4. Борони застосовують для поверхневої розпушування і вирівнювання ґрунту, руйнування кірки, знищення бур'янів.

VI. Практична робота

Завдання 1. Збирання рослинних решток на дослідній ділянці

Завдання 2. Ознайомлення з будовою плуга.

Послідовність виконання роботи

1. Покажіть робочі частини плуга. Яку роботу вони виконують?

2. Визначте ширину оранки (захвату) одного корпусу плуга, всього агрегату за один прохід і затрату часу.

3. Підрахуйте, яку площу виоре тракторний агрегат за один прохід, за одну годину роботи, за зміну.

4. За допомогою лінійки (глибиноміра) визначте глибину оранки.

VII. Підсумок уроку.

7.1 Рефлексія:

Учитель просить кожного учня повідомити (методом «мікрофон»):

1.Порівняйте роботу плуга і лопати

7.2 Заключна частина:

аналіз виконаної роботи, мотивація оцінок;

виставлення оцінок за роботу на уроці.

Характеристики работы

Реферат

Количество страниц: 4

Бесплатная работа

Закрыть

Разработка урока по трудовому обучению. Технология обработки и защиты почв

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.