План

Система освіти у Франції

Дошкільна освіта

Початкова освіта

Середня освіта

Вища освіта

Французький аналог МВА - DESS

Використані джерела

Система освіти у Франції

Основні принципи системи освіти у Франції мають вже сторічну історію, і були закладені в 1880-90-х роках. Освіта безкоштовна, не має релігійного змісту і обов'язково для дітей від 6 до 16 років. У Франції співіснують приватна і державна системи освіти. У приватних учбових закладах навчається близько 20% що всіх вчаться Франції. Держава затверджує всі шкільні програми для приватних і державних шкіл, організовує конкурси і іспити. Тільки держава має право на видачу дипломів до рівня бакалавра (baccalaureat).

З часу закону Дебре від 1959 року приватну освіту здобуває допомога від держави ( contrat d'association) - саме державу оплачує праця викладачів і бере участь у витратах на навчання (8 з 9-ти приватних шкіл користуються цією допомогою).

Освітня система у Франції має наступну структуру:

 дошкільна освіта ( до 6 років)

 початкова освіта (6 - 11 років)

 середня освіта (11 - 18 років), що закінчується іспитом на ступінь бакалавра

 вища освіта

Організація, зміст циклів навчання визначається реформами, що проводяться вже протягом 30 років, які забезпечують демократизацію освіти і його адаптацію до потреб суспільства, що розвивається.

Основними реформами останніх років були наступні:

 розвиток мережі дитячих садів (ecoles maternelles), щоб всі діти з 4-5 років були ними забезпечені.

 відміна перехідного іспиту віз початкової школи в коллеж, створення адаптаційних класів ( classes de soutien) для слабо успішних учнів

 організація основи освіти (tronc commun) без спеціалізацій і ділення на групи з початкової школи до коллежа

 безкоштовність освіти - видача учням необхідної допомоги на термін навчання, оплата проїзду до школи

 введення нових предметів: інформатики, фізики, основ цивільної освіти

Чи є система утворення Франції ефективної? З погляду французів, воно все ще дуже теоретичний, а технічне утворення, таке, що довгий час залишалося в забутті, погано розвинено. Умови навчання також мають свої недоліки: переобтяжені класи, брак викладацького складу і матеріалів для навчання, наявність учнів з різним рівнем підготовки в одному класі, дуже швидка зміна програм і методів навчання, деградація іміджу і ролі викладача в суспільстві. Складно порівнювати Францію з Росією, але освітні проблеми у нас багато в чому загальні.

Існує також класова (соціальне) нерівність. Посудите самі: що склали іспит бакалавра стало вдесятеро більше, ніж в 1950 році, їх частина в суспільстві збільшилася з 4,4% в 1946 році до 27,9% в 1984, але соціальні групи нерівномірно представлені серед бакалаврів: 56,8% серед них це діти з сімей з високим рівнем доходів (обличчя вільних професій, керівники підприємств, співробітники апарату управління підприємств), тоді як ця соціальна категорія складає лише 7,7% активного населення.

Отже проблеми існують і у Франції, з тією тільки різницею, що уряд цієї країни намагається реформувати систему освіти (із змінним успіхом) і збільшити дотації на її розвиток. Не дивлячись на все наявні складнощі, ця система освіти вважається однією з кращих в Європі.


Дошкільна освіта

Дитячі сади приймають дітей з 2 років (за наявності вільних місць) і до 6 років. Освіта до початкове школи не є обов'язковим, але практично всі діти з 3 до 6 років відвідують дитячий сад.

Дитячі сади часто вважають найбільшим успіхом французької системи освіти. Класи добре оформлені, діти щасливі. Вони навчаються, граючи, багатьом корисним речам і отримують навики спілкування.

Діти в садах діляться на три вікові групи. Перша з 2 до 4 років, де діти тільки грають. Друга (середня) з 4 до 5 років - навчаються ліпленню, малюванню і іншим практичним навикам, а також усному спілкуванню. Третя (старша) з 5 до 6 років готується до навчання читанню, листу і рахунку.

Сади працюють п'ять днів в тиждень, по шість годинників в день ( три вранці і три після обіду). У крупних містах сади працюють з раннього ранку до 18 - 19 годин, і під час канікул, оскільки багато батьків працюють, і діти потребують нагляду.

Початкова освіта

Початкова школа навчає дітей до 14 років і є останнім етапом обов'язкової освіти. Після закінчення циклу навчання в початковій школі учні складають іспити на отримання сертифіката про початкову освіту ( certificat d'etudes primaire, CEP).

Початкова освіта продовжується п'ять років, з 6 до 11 років ( якщо у дитини немає проблем з навчанням) і ділиться на:

 Підготовчий курс (CP)

 Початковий курс 1-й рік (CE1)

 Початковий курс 2-й рік (CE2)

 Середній курс 1-й рік (CM1)

 Середній курс 2-й рік (CM2)

Перехід з дитячого саду в початкову школу іноді важко проходить для дітей, яким необхідно звикати до дисципліни. Навчання триває 27 годин в тиждень (9-12 годин, і з 14 до 17 годин), чотири дні в тиждень і в суботу вранці. В середу і неділя діти відпочивають.

Загалом в початковій школі заборонені завдання додому, але це практикується повсюдно.

Школи навчають змішані класи - дівчаток і хлопчиків разом, не дивлячись на те, що ви все ще можете бачити на старих будівлях напису "Школа для хлопчиків" або "Школа для дівчаток".

Всі предмети в класі веде один викладач.


Середня освіта

Середня освіта у Франції складається з двох блоків: перший цикл навчання (коллеж) і другий цикл навчання.

6-й і 5-й класи - цикл спостереження

Всі діти поступають в коллеж, проходять однакову програму навчання і в обов'язковому порядку вивчають одну з "живих" мов.

В кінці п'ятого класу деякі діти, у яких є серйозні проблеми з адаптацією в школі або що мають різного рівня затримку розумового розвитку, прямують в спеціальні секції навчання.

4-й і 3-й класи - цикл орієнтації

Діти починають вивчення другої "живої" іноземної мови і можуть вибрати додатково латинь, грецький або інші мови.

В кінці 3-го класу учні складають іспити для отримання свідоцтва про закінчення коллежа (раніше цей документ називався BEPC).

Після 3-го класу орієнтація подальшого навчання не залежить від наявності свідоцтва про закінчення коллежа. Вона є головною метою і головним напрямом в навчанні, оскільки далі учні зможуть продовжити своє навчання або по "короткому", або по "довгому" циклу навчання.

Рішення про подальший напрям (орієнтації) навчання що вчаться виносить радою класу після консультації з учнями і їх сім'ями. Батьки можуть вимагати перегляду рішення, якщо воно здається їм необґрунтованим.

У деяких коллежах створюються спеціальні секції для навчання дітей з різними видами відхилень розвитку і поведінки. Їх навчають викладачі, що пройшли професійну підготовку для роботи з "важкими" дітьми.

Зазвичай ці секції називаються SEGPA.

2-й "короткий" цикл професійної освіти

Професійні ліцеї LEP (аналог наших ПТУ) готують учнів протягом 2-х років до професійного диплома.

 CAP (сертифікат професійної підготовки), видається таким, що вчиться, опанував певною професією

 BEP (сертифікат загальної професійної освіти), який готує до роботи в певній області діяльності, наприклад, в готельному господарстві, транспорті і т.п.

У системі французької освіти професійна і загальна освіта більше розділені, чим в інших країнах, і через це професійна освіта має невисоку цінність в очах суспільства і що вчаться.

LEP має поганий імідж в суспільстві, оскільки вважається прямим шляхом до невисокого соціального положення і низької зарплати. Це викликано тим, що довгі роки на цей цикл навчання відправлялися найгірші успішні учні.

Серед учнів, одержуючих BEP, майже половина продовжує навчання, щоб скласти іспит на ступінь бакалавра ("бак"), завдяки наявності "перехідних" класів.

2-й "довгий" цикл навчання: ліцей

Ліцей готує протягом 3-х років до іспиту на ступінь бакалавра:

Другий клас є "невизначеним" класом, тобто що поки не має певної спеціалізації

Перший клас має багато напрямів -филиалов навчання, ведучих до різних видів бакалавріату. Після першого класу учні проходять тест по французькій мові, оцінка за який враховується при складанні іспиту на ступінь бакалавра.

"Терміналь" або останній клас ліцею закінчується складанням іспиту на ступінь бакалавра.

"Бак", як його стисло називають французи, не є дипломом, але має величезну важливість, оскільки надалі веде до вищої освіти. 

Характеристики работы

Реферат

Количество страниц: 13

Бесплатная работа

Закрыть

Система образования в Франции

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.