Педагогические основы организации семейного воспитания
Зміст
ВСТУП.. 3
РОЗДІЛ І. ОСНОВИ СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ.. 5
1.1 Становлення та розвиток сім’ї як суспільного інституту. 5
1.2 Вплив сім’ї на формування особистості дитини. 11
РОЗДІЛ ІІ. ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ 20
2.1 Мета, завдання і методи сімейного виховання. 20
2.2 Культурне виховання дитини у сім’ї 24
2.3 Тенденції сучасного сімейного виховання. 31
ВИСНОВКИ.. 39
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ.. 41
ВСТУП
Актуальність теми. «Діти – живі квіти землі» – так поетично виразив глибоку думку А. М. Горький. А вирощують ці квіти насамперед у родині: батьки самою природою призначені і суспільством уповноважені бути першими вихователями своїх дітей. Саме вони разом зі школою допомагають дітям набратися сил і розуму, освоїти основи людської культури, підготуватися до самостійного життя і праці. У родині закладається фундамент особистості зростаючої людини, і в ній же відбувається його розвиток і становлення як громадянина.
Виховання дітей – найважливіша область нашого життя. Наші діти – це майбутні громадяни нашої країни і громадяни світу. Вони будуть діяти історію. Наші діти – це майбутні батьки і матері, вони теж будуть вихователями своїх дітей. Наші діти повинні вирости прекрасними громадянами, гарними батьками і матерями. Але і це – не усі: наші діти – це наша старість. Правильне виховання – це наша щаслива старість, погане виховання – це наше майбутнє горе, це – наші сльози, це – наша провина перед іншими людьми, перед суспільством.
Виховання дітей - це віддача особливих сил, сил духовних. Людину ми створюємо любов'ю - любов'ю батька до матері і матері до батька, любов'ю батька і матері до людей, глибокою вірою в гідність і красу людини. Прекрасні діти виростають у тих родинах, де мати і батько люблять один одного і разом з тим люблять і поважають людей.
Сімейне виховання є невід'ємною частиною національної системи освіти і виховання. З його допомогою в сім’ї як вічному загальнолюдському мікросередовищі життєдіяльності декількох поколінь людей починається процес соціалізації особистості, здійснюється передача дітям накопиченого людством, родоводом і батьками досвіду, закладаються основи громадянських, трудових і моральних принципів і норм поведінки, здійснюється підготовка дітей до самостійного сімейного життя.
Мета цієї роботи - обговорити проблему сімейного виховання.
Об’єкт дослідження – сімейне виховання як галузь сучасної педагогіки.
Предмет дослідження – педагогічне забезпечення сімейного виховання.
Завдання:
1. Дослідити становлення і розвиток сім’ї як суспільного інституту.
2. Охарактеризувати вплив сім’ї на формування особистості дитини.
3. Визначити мету, завдання іметоди сімейного виховання.
4. Окреслити необхідність культурного виховання у сім’ї.
5. Розглянути тенденції сучасного сімейного виховання.
Курсова робота складається з вступу, двох розділів, висновків та списку використаних джерел.