Методика развития творческих способностей младших школьников в декоративно-прикладном искусстве на уроках изобразительного искусства

Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 33

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

Зміст 

Вступ. 3

Розділ I. Види образотворчого мистецтва. 6

1.1. Образотворчі види декору. 6

1.2. Народний орнамент. 9

Розділ II. Шляхи і способи розвитку творчих здібностей молодших школярів в декоративно-прикладному мистецтві 20

2.1. Використання прийомів і методів диференціації 20

2. 2. Диференційовані і індивідуальні завдання на уроках образотворчого мистецтва. 22

Висновок. 25

Список використаної літератури. 27

Додатки. 28

Вступ

У навчально-виховній роботі з дітьми урок декоративного малювання - один з основних видів роботи по образотворчому мистецтву. Так само, як малювання з натури і тематичні заняття, декоративне малювання в процесі навчання сприяє розвитку мислення, творчої уяви, художніх здібностей школярів, естетичного смаку, інтересу і любові до народного мистецтва, мистецтва рідного краю. Предмети, які вживаються в житті і разом з тим служать прикрасою, називаються декоративно-прикладними. Прикладне - значить те, що уживається в житті, декоративне - значить прикрашаюче життя.

Навчання декоративному малюванню в початкових класах починається з малювання візерунків. Вони виконуються із зразка або складаються творчо на основі декоративної переробки форм зображаються з натури - листя, квітів, метеликів ... У шкільну програму включено розуміння ритму, гармонійності колірних відносин, зорової рівноваги форм і кольору, одержане учнями на заняттях образотворчим мистецтвом знаходить потім використання в різних роботах трудового навчання: в аплікаціях, виготовленні іграшок, плетенні...

Декоративно-прикладне мистецтво по своєму походженню- мистецтвонародне: народ створює речі, народ знаходить ним потрібну форму і вираз, народ зберігає знайдену в них красу і всі свої досягнення передаєнам в спадок.

У витворах декоративно-прикладного мистецтва ми бачимо мудрістьнароду, його характер, устрій життя. В них вкладена душа народу, його почуттяі його уявлення про краще життя. Тому вони мають таке величезне пізнавальне значення (3; С.101).

Сьогодні майже в кожному будинку є твори народних майстрів.

Вони входять в наше життя не як предмети утиліт, а в першу чергу як художні твори, що відповідаютьнашому естетичному відчуттю, стають прикрасою як сільського, так і міського житла. У тому і виражається потребалюдей в красі (9; С.3).

Специфіка занять декоративним малюванням дозволяє ефективно розвинути у молодших школярів творчу фантазію, естетичний смак, інтерес і любов до народного мистецтва, мистецтва рідного краю.

Діти знайомляться з особливостями декоративно-прикладного мистецтва, у них формуються творчі уміння і навички самостійно виконувати різноманітні декоративно-оформлювальні роботи. Особливу увагу надається розкриттю тим, що вчиться художній виразності народного мистецтва. У зміст декоративно-оформлювальних робіт входить виконання візерунків, орнаментів, ескізів оформлення предметів побуту, ескізів святкових листівок, транспарантів, виставкових стендів, стінгазет, елементів книжкової графіки і т.п.

Декоративні малюнки виконуються на основі декоративної переробки, узагальнення форм зображаються з натури об'єктів - листя, кольорів, метеликів, жуків і складання з них візерунків, орнаментів. В процесі виконання декоративних малюнків учні починають розуміти тісний зв'язок практичного призначення предмету і його форми, матеріалу, елементів прикраси, вчаться відрізняти вдале, виразне рішення декоративної прикраси речі від невдалого (4; С.11).

При навчанні дітей декоративному малюванню здійснюються наступнізадачі в області їх художнього сприйняття:

1) Виховання у дітей інтересу до предметів мистецтва в побуті.

2) Засвоєння дітьми різних прийомів зображення декоративного візерунка.

3) Передача простими прийомами мотивів рослинного візерунка.

4) Навчання дітей композиційному розгляду візерунка на папері різного формату.

5) Виховання у дітей смаку при підборі кольору у візерунку залежно від кольору фону.

Всі ці задачі в тій чи іншій мірі здійснюються на кожномузанятті по декоративному малюванню.


Закрыть

Методика развития творческих способностей младших школьников в декоративно-прикладном искусстве на уроках изобразительного искусства

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.