Роль ансамблевого музицирования в реализации принципов развивающего музыкального обучения

Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 57

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

ЗМІСТ

Вступ. 3

Розділ І. Проблема розвитку музичного навчання у світлі сучасної педагогіки і психології 6

1.1 Проблема співвідношення навчання і розвитку в педагогічній науці 6

1.2. Педагогіка співпраці у світлі проблеми навчання і розвитку. 9

1.3. Принципи розвиваючого навчання в музичній педагогіці 11

Розділ ІІ. Роль ансамблевого музикування в реалізації принципів розвиваючого музичного навчання. 17

2.1 Ансамблеве музикування як метод усебічного розвитку учнів. 17

2.2 Ансамблеве музикування як колективна форма виконавської і творчої діяльності учнів  23

2.3 Роль ансамблевого музикування у формуванні музичних здібностей школярів на початковому етапі навчання. 26

Розділ ІІІ. Методичні рекомендації по використанню фортепіанних ансамблів як форми розвиваючого навчання школярів. 40

3.1 Особливості підбору репертуару і принципи аранжування. 40

3.2 Основи ансамблевої техніки. 41

3.3 Досвідчена робота і аналіз її результатів. 44

3.4 Педагогічна класифікація ансамблевої літератури для початківців. 47

Висновок. 57

Список використаної літератури. 58

Вступ

Загальна музична освіта набуває великого значення в справі виконання завдань естетичного виховання школярів що пред'являє сучасні вимоги до якості навчання і особи учителя. Мета і специфіка навчання дітей в масовому музичному навчанні - виховання грамотних любителів музики розширення їх кругозору формування творчих здібностей музично-художнього смаку а при індивідуальних заняттях - придбання чисте професійних навичок відродження форм музикування : ігри в ансамблі підбір по слуху читання з листа транспонування твір.

Професіональніше навчання діти можуть отримати ДМШ а доступніші для музичної освіти - гуртки студії школи мистецтв музичні лабораторії і так далі. Особливість роботи з контингентом подібних учбово-музичних закладів полягає в тому що необхідно знайти більш творчий підхід. У відмінності від музичних шкіл в таких учбово-музичних закладах можуть вчитися діти з самими різними музичними даними що висловили бажання займатися. В основному вони не проходять жорсткого конкурсного відбору.

Заняття фортепіано - наймогутніший засіб музичного виховання. Отже воно має бути таким, що розвиває тобто спеціально орієнтованим на усебічний розвиток учнів. Знайти оптимальне рішення проблеми розвиваючого навчання у фортепіанному класі означає сприяти вирішенню цієї проблеми в масштабі усієї музично-педагогічної практики.

Розвиваюче навчання останнім часом завойовує місце і у фортепіанній педагогіці. З'являються нові педагогічні праці. Але не можна ще вважати його міцно впровадженим тому що ще зберігається традиціоналізм (немає пошуку нового зупинка на старих формах і методах роботи). У традиційних формах і методах головне - робота над музичним твором яка поглинає 000% учбового часу і витісняє ефективніші форми в плані розвиваючого навчання.

Серед незаслужено скривджених - ансамблевою музикування. Зазвичай така форма роботи використовується але займає не значне місце. Наприклад діти навчаються музичному виконанню в повсякденній практиці мають справу з обмеженим числом творів урок частенько трансформується в тренування професійно-ігрових якостей у учнів не розвиваються самостійна активність творча ініціатива.

Педагогічна цінність ансамблевого музикування недостатньо пізнана. Цей вид роботи не отримав практичного освітлення в методичній літературі. Немає методики ансамблевої гри як форми учбової роботи на початковому етапі музичної підготовки школярів.

В той же час ансамблеве музикування має великі здібності розгляд яких дозволив нам висунути наступну гіпотезу - ансамблеве музикування здатне підвищити розвиваючий ефект фортепіанного навчання і дозволить реалізувати ідеї педагогіки співпраці.

Мета роботи - розглянути ансамблеву гру як форму розвиваючого навчання у фортепіанному класі. Для досягнення її потрібно було вирішити наступні завдання:

Розглянути розвиваюче музичне навчання сучасній педагогіці і психології.

Вивчити роль ансамблевого музикування в реалізації принципів розвиваючого музичного навчання.

Виявити роль ансамблевої гри у формуванні музичних здібностей школярів (ритм слух пам'ять освоєння теоретичних знань ігрових здібностей)

Дати методичні рекомендації по використанню фортепіанного ансамблю як форми розвиваючого навчання.

Відповідно до завдань робота передбачала:

вивчення літератури;

аналіз досвіду педагогів - піаністів;

власна досвідчено-практична робота.

Закрыть

Роль ансамблевого музицирования в реализации принципов развивающего музыкального обучения

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.