План

1. Дайте характеристику як формі організації навчально-виховного процесу.

2. Назвіть види паперу і картону, їх застосування у поліграфії, промисловості, торгівлі.

3. Дайте характеристику витинанкам як одному із видів народного мистецтва.

4. Загальні відомості про аплікацію

5. Поясніть методику створення орнаментних аплікаційних композицій.

1. Дайте характеристику як формі організації навчально-виховного процесу.

Урок - цеосновна форма організаціїнавчально-виховноїроботи в школі. Під уроком розуміютьзаняття, яке годиться з постійним складом учнів одного рівняпідготовки. Спільним для всіхуроків є те, що вони проводяться за сталимрозкладом, маютьоднаковутривалість, (45 хв.), чітковизначену тему, організаційну структуру.

Але уроки з трудового навчання мають свої особливості, в порівнянні з уроками інших навчальних предметів, а саме: центральне місце на уроці трудового навчання займає практична робота учнів; практична робота учнів будується на базі продуктивної праці: вироби, що виробляються учнями мають суспіпьнокорисну спрямованість, знаходять практичне застосування в школі, дитячому садку, сім'ї; продуктивний характер праці створює необмежені можливості для підвищення активності учнів. Спираючись на природне прагнення дітей створювати корисні речі своїми руками, вчитель спрямовує навчальний процес відповідно до програми; робота з різними інструментами зобов'язує учителя ретельно слідкувати за дотриманням учнями правил безпечної праці.

До уроків трудового навчання в початкових класах, які до уроків з іншихпредметів, ставиться ряд дидактичних вимог: чіткість дидактичної мети, нерозривність виховних і навчальних завдань, правильний добір навчального матеріалу для кожної частини уроку, доцільний добір методів навчання для кожної частини уроку, колективна праця учнів поєднується з самостійністю кожного учня, організаційна чіткість уроку, практичний характер праці учнів, створення умов для безпечної роботи учнів.

Уроки трудового навчанняможуть бути кількохтипів. Визначаються вони за різнимикритеріями. Одні методики визначають типи уроків за змістом (уроки з обробки тканими, паперу, деревини): другі - за способом проведення (урок-екскурсія, кіноурок) треті - за цілями навчання (урок набуття учнями нових знань, урок формування умінь та навичок, ком6інований урок).Неважко помітити, щокожний підхід до визначення типів уроку будується на основіякого-небудь одного принцип. Але, для початкових класів самим доцільним типом уроків є комбінований, хоч і не відкидаємо інших типів.

Комбінований урок з трудового навчання має приблизно таку структуру: організаційна частина, повідомлення теми та мети уроку, аналіз зразку і його графічного зображення, конструювання виробу, планування трудового процесу, проведення технологічних операцій, перевіркавиробів і їхоцінка, прибиранняробочихмісць.


2. Назвіть види паперу і картону, їх застосування у поліграфії, промисловості, торгівлі.

Вперше папір був винайдений у II ст.н. е. у Китаї. Перший папір виготовили з молодих пагонів бамбука, подрібленого до волокон.

Папір - це аркушевий матеріал, вага одного квадратного метра якого становить від 4 до 250 г. Наша целюлозна- паперова промисловість випускає понад 200 видів паперу. Готовий папір розрізають на рулони заданого формату, упаковують і направляють на склад готової продукції. З відти папір потрапляє на ринок, папір продають для різного використання. За прийнятою класифікацею папір за призначенням поділяють на 11 класів: друкувальний, письмовий, креслярсько – малювальний, електроізоляційний, цигарковий, вбирний, апаратний,перебивний, світлочутливий, промислово – технічний різного призначення.

Картон — листовий, переважно рослинного походження матеріал, маса квадратного метра якого становить понад 200 грам.

Картон буває таких видів:

тарний (коробковий);

поліграфічний (палітурний, квітковий та ін.);

взуттєвий;

будівельний (наприклад, облицювальний, стіновий);

електроізоляційний

картон для плоских шарів гофрокартону тощо.

Картон виготовляють на картоноробних машинах, використовуючи волокнисті матеріали: буру деревну масу, напівцелюлозу, сульфатну целюлозу, макулатуру тощо.

Визначення властивостей паперу і картону щодо їх використання у поліграфічній галузі достатньо відомі і найбільш повно відображені у навчально -методичній літературі. Папір використовували для писання, друкування, креслення. Також і використовують картон з якого виготовляють коробок для упакування якоїсь продукції чи техніки. Картон так же як і папір використовують в різних засобах виробництва.

Папір і картон використовують в торгівлі для різних потреб людини. Почали продавати папір з Середньої Азії, а звіти торгівля папером розповсюдилася по всій Європі.


3. Дайте характеристику витинанкам як одному із видів народного мистецтва.

Витинанка - вид українського народного декоративного мистецтва. Назва походить від слова — "витинати", тобто "вирізати". Це орнаментальні прикраси житла, ажурно або силуетно витяті ножицями, вирізані ножем з білого або кольорового паперу. У давнину такі вироби використовували для оздоблення стін, вікон, полиць, груб, печей. Як правило, традиційна витинанка містить сюжет - за нею можна було прочитати, що відбувається в селі, хто народився, де весілля, які були свята. Звичайно для виконання витинанок використовують тонкий, та міцний папір різних сортів. Це може бути цигарковий, компресний папір, крафт та інші. Для роботи необхідні такі інструменти: гострі ножиці різної довжини, прямі, зігнуті і фігурні. Починають роботу з ескіза, в якому необхідно виразити те, що уявляють побачити в кінці роботи. Визначають композиційний центр. Якщо композиція центральна, аркуш згинають по лінії симетрії для утворення надалі дзеркально-симетричного зображення. При необхідності намічають контури відповідно до ескіза, потім вирізають дотримуючи межі вибраного контура. При цьому закриті ділянки визначають наперед тобто як вони при вирізуванні віддаляються. 

Характеристики работы

Контрольная

Количество страниц: 11

Бесплатная работа

Закрыть

Методика преподавания трудового обучения 2

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.