План

1. Робота вихователя з батьками з музично-естетичного виховання дітей дошкільного віку

2. Методика проведення різних видів розваг у різних вікових групах

3. Структура заняття з образотворчої діяльності та змістовна характеристика його компонентів

4. Методика навчання дітей сприйманню творів образотворчого мистецтва

1. Робота вихователя з батьками з музично-естетичного виховання дітей дошкільного віку

Успіх музичного розвитку залежить від усього педагогічного колективу дошкільного закладу і від батьків, так як окрім музичних занять є інші можливості збагачення дітей музичними враженнями, різноманітні форми здійснення музичної діяльності в повсякденному житті дитячого садка та сім'ї.

Інтерес до музики і музичні здібності виявляються у дітей по різному. Багато з них з великим інтересом слухають музику і співають, інші до музики нібито байдужі. Іноді батьки вважають, що такі діти від природи не музичні, в них немає слуху і розвивати його безперспективно. Така точка зору невірна. У кожної дитини можливо розбудити інтерес і любов до музики, розвивати музичний слух та голос. Це підтверджує і життєва практика і наука. Привчати дитину до музики в домашніх умовах потрібно з самого раннього віку. Робити це потрібно різними способами: співати дитині пісні, привчати слухати музичні записи, дитячі музичні телепередачі. Якщо є можливість водити дитину на концерти.

Треба дотримуватись того, щоб діти не просто раділи музиці, а вчилися переживати закладенні в цю музику почуття. Треба розмовляти з дитиною, питати в неї:

- яка це музика, весела чи сумна, спокійна чи навпаки схвильована, про що така музика може розповісти? Що під неї хочеться робити?

Іноді не називаючи твір, пропонувати дитині назвати його. Такі питання викликають інтерес дітей до слухання і розвиває їх творчі здібності.

Розвитку вміння емоційно переживати музику допомагає також читання казок, оповідань, тому що переданий словесно сюжет і переживання героїв дітям більш доступний.

Діти дуже люблять повторно слухати музику, яка їм сподобалась. Іноді можна загадати загадки: співати мелодію без слів і запитати яка це пісня. Таким чином потрошку непомітно дитина привчається до музики. Внаслідок такої роботи батьки зрозуміють, те що дітей без слуху немає. Є діти у яких ще не виявляються музичні здібності і треба допомогти їм розвиватися: більше співати, слухати музику, танцювати. Треба створити в сім’ї атмосферу любові до музики, якомога більше схвалювати потребу дитини проявити себе в музиці. Треба пам’ятати, що це приносить дитині радість і робить її добрішою.

Робота з батьками є складовою річного плану роботи вихователя, у ньому необхідно передбачити лекції, відкриті заняття, батьківські збори, виставки, під час яких вихователь дає поради батькам з питань музичного виховання дітей. У кожному дошкільному закладі є «Куточок для батьків», де поруч з іншими вміщені матеріали з музичного виховання, які заздалегідь готує музичний керівник.

Вихователям доцільно застосовувати в своїй роботі з батьками наступні форми роботи:

1. Відкриті музичні заняття. На відкритих музикальних заняттях можна запропонувати батькам стати учасниками дитячого оркестру, інсценівок, танців, виконати разом з дітьми знайому їм пісню, або заспівати свою улюблену пісню. «Гість групи» - комплексне заняття з участю батьків для ознайомлення з професіями музикантів, національними звичаями, музичною культурою тощо.

2. Консультації. Допомога в організації музичного виховання дитини вдома. «Музика в сім'ї дошкільника», «Як визначити рівень музичних здібностей вашої дитини», «Прийоми розвитку співочого голосу» тощо.

3. Батьківські збори:

загальні (2 рази в рік);

установчі збори: інформація про ДНЗ, співробітників, програми-технології, плани на майбутній рік, організаційні питання;

підсумкові: підбиття підсумків минулого року, обговорення планів на наступний рік, організаційні питання;

групові (4 рази на рік установчі, поточні, підсумкові): обговорення питань, пов'язаних, наприклад з підготовкою до свята, організацією спільного відвідування музичного спектаклю, лялькового театру, циркової вистави тощо.

4. Семінари-практикуми. «Домашній оркестр муз. інструментів», «Ляльковий спектакль у родині», «Як і яку музику слухати з дітьми вдома?», «Саморобні муз. інструменти», «Організація домашньої фонотеки», тощо для батьків, яких цікавлять дані теми.

5. Участь батьків у підготовці свят і вечорів дозвілля. Завжди знайдуться батьки, які із задоволенням відгукнуться на пропозицію взяти участь у дитячому святі. Музичний керівник і вихователь можуть обговорити з ними план проведення свят, або розваг, запросити на репетиції, доручити виконувати певні ролі або підготувати ляльковий спектакль, пошити костюми тощо.

Батьки, можуть підтримувати своїх дітей під час свят за допомогою усмішок, «веселих сердечок» з паперу або картону, серпантину, конфетті, надувних шариків тощо. Їм можна доручити імітувати стукіт дощу, грому, маленькими дзеркальцями зображувати «блиск скарбів», підігравати на ударних музикальних інструментах і багато іншого.

6. Індивідуальна робота з батьками з підвищеними пізнавальними потребами.

7. Анкетування, наприклад, «Яка практична допомога з питань музичного розвитку дитини Вам необхідна?» «Музичне виховання в ДНЗ – плюси і мінуси?», тестування «Адекватність оцінки батьками музичних здібностей дитини».

8. Рекомендації батькам щодо розвитку музичних здібностей дітей (на дошці для батьків або стенді музичного керівника).

9. Виставки для дітей і батьків. Тематичні, виставки присвячені святам, пам'ятним датам, групові виставки, наприклад «Своїми руками до свята» (саморобки, виготовлені дітьми та їх батьками), «Нетрадиційні музичні інструменти» (з непридатного матеріалу), «Музично-дидактичні ігри» тощо.

Характеристики работы

Контрольная

Количество страниц: 12

Бесплатная работа

Закрыть

Методика дошкольного обучения 3

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.