План

1. План-сітка зміни ЛОТ.

2. Модель дитячого самоврядування «Флот»

3. Модель дитячого самоврядування «Сонячна галактика», у якій діти і дорослі живуть за законами Сонця.

4. Типологія ігор, рекомендованих для використання в літніх оздоровчих таборах

5. Поняття технологія виховання.

6. Сутнісні характеристика гуманно-особистісних технологій (Ш.Амонашвілі, І.Бех, І.Якиманська).

7. Технологія комплексного підходу у вих.

8. Технологія побудови особистісно орієнтованої ситуації.

1. План-сітка зміни ЛОТ.

Понеділок Заїзд. Екскурсії по таборуВечір знайомств в таборі і в загонах

Вівторок Естафета улюблених занять.Організаційні збори в загонах і таборі.

Відкриття зміни.

Середа Розвідка справ і друзів. Збір-планування Дискоклуб.

Четвер Екскурсія у лісництво. Робота в гуртках. Кінофільм.

П’ятниця Трудовий десант.Операція "З легким паром!"КВК

Субота Пляжні процедури.Екологічна стежка.Музичний ринг.

Неділя Конкурс піщаних скульптур. Конкурс "Мамо, тато і я - спортивна сім’я"Концерт для батьків


2. Модель дитячого самоврядування «Флот»

Пропонуємо модель дитячого самоврядування «Флот Котигорошка на сторожі добра і справедливості» для тимчасового дитячого загону протягом тематичної зміни за програмою ФДО України «Котигорошко».

Назва моделі визначає зміст роботи виховного комплексу, його спортивно-туристичну спрямованість; навчання дітей орієнтації у надзвичайних життєвих ситуаціях; загартування та фізичного розвитку; набуття дітьми практичних знань, умінь і навичок, необхідних у житті; формування морально-етичних цінностей, патріотичне виховання.

Діти (матроси) в оздоровчому закладі об’єднуються у загони (кораблі, підводні човни, шхуни, крейсери, морська авіація, морська піхота тощо) і на організаційному зборі вирішують проблеми організації життя (визначають правила поведінки на судні, його закони, традиції тощо). На зборі-плануванні визначають плани роботи і конкретні справи.

Життєдіяльність флоту здійснюється через органи самоврядування (капітанський корпус зі змінним адміралом, інформаційна служба /прес-центр/, штаб цікавих і корисних справ); життєдіяльність загонів здійснюється через їх органи самоврядування (за рішенням дітей на організаційному зборі загону). Загін складається з екіпажу (капітан – змінний помічник капітана – різноманітні служби: інформаційна; чистоти і благоустрою; «Умілі руки», організації розваг тощо). Загін складається з екіпажів, у яких є свої доручення (діти-кореспонденти, відповідальні за розваги, за благоустрій, техніки тощо).

Дитячий оздоровчий заклад має свою символіку, гімн, девіз, розрізнювальні знаки, які діти придумують самостійно.

У «Котигорошковім флоті» є екіпаж вожатих, у якому старший педагог-організатор – вожатський адмірал, координатори програм – віце-адмірали, загонові вожаті – капітани І рангу.


3. Модель дитячого самоврядування «Сонячна галактика», у якій діти і дорослі живуть за законами Сонця.

Закон сонячного дня: прокидаємось разом із сонечком, відпочиваємо, творимо спільно із сонечком

Закон сонячної дружби:повага до друзів, дорослих, спілкуємося, поважаючи один одного; у кожній дитині, людині відкриваємо найяскравіші риси, найцікавіші таланти;

Закон першого сонячного промінчика:прагнемо у всьому бути першими – у корисних справах і спортивних змаганнях, у вікторинах і конкурсах, у дисципліні й порядку;

Закон сонячної чистоти:сонечко посміхається охайним хлопчикам і дівчаткам, зігріває чистенькі кімнати, прибрані алеї парку, пляж;

Закон сонячного кола:усі питання табірного життя вирішуємо разом;

Закон сонячного зайчика:виграють під сонечком цікаві, веселі, корисні справи дітей і дорослих.

Закон сонячного сяйва: сонце буде яскравішим, якщо кожен у таборі знайде справу до душі, навчиться новому, здобуде навички цікавих справ.

За Законами Сонця діє ігрова модель дитячого самоврядування: весь табір – «Сонячна галактика», що складається з планет (загонів). Кожна планета має конкретну справу; сонячне доручення, придумане дітьми і дорослими, вибране спільно під час виходу планети на сонячну орбіту – організаційний період у дитячому таборі.

На зборі народження планети вихователь пропонує дітям-мешканцям планети дати їй ім’я («Планета сміливців», «Планета веселих чоловічків», «Планета відкривачів», «Планета посмішок», «Планета друзів», «Планета романтиків», «Планета літніх пригод» тощо).

Після присвоєння планеті імені мешканці складають творчий план життя на планеті. Знайомство з дітьми передбачає інформацію про їх досвід участі у діяльності дитячого гурту, школи або позашкільного закладу, досвід дитячої громади або просто фантазії, мрії дітей; вожатий пропонує варіант плану-сітки, діти його доповнюють і з’являється реальний план життя планети.

На зборі розподіляються доручення-обов’язки мешканців планети, формуються міні-групи: «країни», «сектори», «народи»; обирається рада планети, штаби справ планети, лідер планети, лідери міні-груп.

Наприклад, рада планети: лідер, лідери справ, лідер-олімпієць, лідер-домовичок-господарик, лідер-котигорошко, лідер-музикант, лідер-інформатор, лідер-витівник, лідер-грайлик, лідер-поштарик, лідер-художник, лідер-танцюрист лідер-умілець, лідер-всезнайко, лідер-еколог, лідер-морячок, лідер-паперових іграшок майстер тощо.

Після народження планет відбувається збір Сонячної галактики де формується рада Сонячної галактики, інформаційна агенція «Сонячні новини» та штаби міжпланетних справ:

штаб мандрівок-випробувань «Котигорошко»;

штаб дитячих irop-забав «Грайлик»;

штаб іменинників «Карлсон»;

штаб господарів «Домовичок»;

штаб екологів «Зелені чоловічки»;

штаб зв’язку з батьками «О’кей!»;

штаб художників «Палітра»

штаб традицій, звичаїв «Берегиня»;

штаб спортивних випробувань «Олімпієць»;

штаб економічних ігор «Бізнес»;

пісенний штаб «Нотка» тощо.

Голови штабів справ утворюють раду Сонячної галактики.

Характеристики работы

Контрольная

Количество страниц: 10

Бесплатная работа

Закрыть

Методика воспитания 15

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.