Зміст

Вступ

Виховна діяльність

Світлі миті життя у таборі (план роботи табору)

Наша задача – кожною справою здивувати дитину

Додатки

Використані джерела

Вступ

Літні канікули для школярів - це відновлення здоров'я, розвиток творчого потенціалу, вдосконалення особистісних можливостей, залучення до культурних та освітніх цінностей, входження в систему нових соціальних зв'язків, втілення власних планів, і задоволення індивідуальних інтересів в особистісно значимих сферах діяльності.

Чільне місце в організації змістовного дозвілля, відпочинку школярів займають літні табори різного профілю.

Робота літнього дитячого табору має багато переваг у вирішенні проблеми розвитку якостей творчої особистості, а саме:

-в центрі діяльності таких таборів знаходяться не навчальна робота, а інша системотворча діяльність (праця, спорт, мистецька діяльність тощо);

- табір надає широкі можливості для роботи різновікових колективів школярів;

- в умовах табору змінюються міжособистісні стосунки, а саме: вихователь виступає не як контролер, дії якого обмежені вимогами уроку, а як активний учасник творчої діяльності, радник чи просто рівнозначний член творчого колективу;

- організація діяльності дитячого колективу в умовах табору набуває надзвичайної інтенсивності, наповненості (звичайний день роботи табору може включати багато різних форм виховної роботи).

Табір забезпечує оптимальні умови для набуття досвіду в самовизначенні, самореалізації молодої людини, реалізації її творчого потенціалу, розширення і поглиблення знань, умінь у науковій, технічній творчості, спорті, туризмі, краєзнавстві, народознавстві та інших видах пізнавальної діяльності, практичному використанні набутих навиків у виробничій та суспільно корисній праці.

Життя табору відзначається своїм темпом і різноманітністю. Тут немає часу на тривалу підготовку. Справи повинні бути організовані так, кожен мав можливість попробувати свої сили і в художній самодіяльності, і в спорті, і в творчій праці, і т.д. Така різностороння діяльність забезпечується різними формами роботи (збори, лінійки, концерти, свята, ігри, змагання, вишивка). Активний відпочинок дітей передбачає тісний зв'язок роботи табору з оточуючим життям, навколишньою природою.

Літній табір для дітей і підлітків - це чиста екологія, живописна природа, активний дитячий відпочинок, нові знайомства і друзі, нові незабутні позитивні враження, які дарує дитячий відпочинок влітку.


Виховна діяльність табору

Канікули, канікули – радіє дітвора.

До нас прийшли канікули!

Канікули, ура!

Непомітно пролетів ще один навчальний рік.

Але в Корнинській ЗОШ І-ІІІ ступенів тиша

не запанувала. Господарями школи стали 220

хлопчиків та дівчаток, які виявили бажання

відпочити в денному пришкільному таборі «Сонечко» з 27.05. по 11.06.2013 року.

Табірну зміну для учнів 5 – 8 класів, що тривала 14 днів, було організовано відповідно до наказу по школі від 20.05.2013 «Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2013 році».

Начальником табору було призначено заступника директора з виховної роботи Панасюк Л.І., заступником начальника табору – педагога-організатора Зарембу Л.Є .

Як не намагалася погода ставати на перешкоді відпочинку, веселощам, сміху, конкурсам, змаганням не було меж, тому що працівники табору докладали максимум зусиль для:

добровільної участі дітей у різних справах, вільного вибору занять, справ для душі;

створення доброго емоційного настрою, почуття гри та романтики;

індивідуального підходу до дітей, які потребують особливої педагогічної уваги;

стимулювання творчого розвитку особистості через впровадження активних форм роботи.

Були чітко визначені мета та завдання роботи літнього пришкільного табору з денним перебуванням, а саме:

Девіз: Сонечко – це світло,

Сонечко - тепло

Сонечко усього життя джерело.

М Е Т А

створити умови для реалізації права кожної дитини на повноцінний відпочинок;

забезпечити систематичні заняття дітей фізичною культурою;

сприяти формуванню навичок здорового способу життя;

забезпечити змістовне дозвілля;

створити умови для розвитку творчих здібностей дітей;

формувати цілеспрямований інтерес до історії, традицій, екології рідного краю.

З А В Д А Н Н Я:

-організувати активний та безпечнийвідпочинок дітей;

-зміцнювати здоровя школярів ;

-забезпечити виконання дітьми режиму дня, правильне чергування фізичних, емоційних навантажень протягом дня і всього періоду;

-надати реальну допомогу кожній дитині у розвитку позитивних якостей, необхідних для повноцінного життя ;

-формувати цілеспрямований інтерес до історії, традицій, екології рідного краю, до вивчення довкілля.

Педагогічний колектив табору створив оптимальні умови для безпечного та ефективного перебування підлітків у таборі. Виховна робота під час табірної зміни включала поєднання змістовного відпочинку, спорту з пізнавальною, естетичною, оздоровчою та трудовою діяльністю. Зміст, форми та методи роботи ґрунтувалися на формуванні системи життєвих цінностей, принципах ініціативи й самодіяльності дітей, демократії і гуманізму. Перед початком табірної зміни було цікаво і змістовно сплановано виховну діяльність табору. .(додаток 1).

Перебування в таборі проходило за певним режимом. Вихованці перебували в таборі з 09.00 до 15.00. .(додаток 2

Першого дня перебування в таборі, а саме 27 травня, дітей було розділено на 7 загонів, згідно вікових показників. В цей день кожен загін вибирав собі назву, девіз, пісню, бечівку(додаток 3). Діти розучували їх, готувалися до відкриття табірної зміни. В цей день вихованці разом зі своїми вихователями готували загонові газети.

28 травня відбулася урочиста лінійка, присвячена відкриттю табірної зміни, яка розпочалася здачею рапортів, звучанням Гімну і підняттям табірного прапора.

З особливою цікавістю спостерігали за всім, що відбувалося на лінійці загін №1. Адже вони вперше відпочивали у пришкільному таборі.

Кожен день, незважаючи на погоду, розпочинався лінійкою.

Лінійка розпочиналася з рапортів голів загонів голові пришкільного табору. Далі підводилися підсумки роботи за минулий день, віталися переможці конкурсів минулого дня, оголошувалася путівка дня, у якій містився план роботи на день. Проводився обов’язковий щоденний інструктаж дотримання техніки безпеки та збереження життя та здоров’я учнів. Інструктажі були різноманітні: планові інструктажі, інструктажі про правила поведінки під час екскурсій та пожежної безпеки, про правила поведінки під час роботи на навчально-дослідних ділянках та під час спортивних ігор, інструктаж по правилах поведінки на воді, допомога потопельникові, рятувальні прийоми та засоби надання першої допомоги потерпілому, правила поведінки в природі і т.д.

Після лінійки вихованці йшли на зарядку, яку проводив фізрук Оніщук О.О. абспеціально підготовлений учень під керівництвом вихователя. Після зарядки – організаційні питання з вихователем загону, узгодження плану роботи на день.

Планом роботи табору було передбачено заняття для учнів з краєзнавства, на яких вони знайомилися з історією, культурою, побутом, природою, відомими людьми рідного краю. Адже Рівненщина має багаті природні ресурси, значний історико-культурний потенціал, неповторні архітектурні та археологічні пам’ятки. Корнин також має заповідні місця,це - Корнинський заказник, Левкові джерела. Усе це створює можливості для всебічного задоволення пізнавальних потреб дітей та учнівської молоді.

Серед основних форм проведення краєзнавчих занять – прогулянки та екскурсії в ліс, до річки, на луг, до Левкового джерела, Корнинського заказника; екскурсійні поїздки в м. Рівне, зоопарк, в бібліотеку, тощо.

Вказані форми роботи з краєзнавства сприяли розширенню кругозору школярів, пробуджували любов до природи, давали можливість краще пізнати історію та географію рідного краю, прилучитися до скарбниці культурних надбань земляків, сприяли розвитку у дітей спостережливості, уяви, вчили орієнтуватися на місцевості, допомагали пізнавати життя у всій його різноманітності.

Крім того, прогулянки, екскурсії, подорожі та походи відігравали важливу роль у формуванні дитячого колективу: виховували в учнів самостійність, відповідальність за доручену справу, вчили вихованців раціонально і культурно організовувати свій відпочинок, виховували силу волі, моральні якості, діти привчалися до самообслуговування й вироблення потрібних у їхньому житті навичок та умінь. І що найголовніше - сприяли зміцненню здоров’я дітей.

3 червня було проведено день зеленої аптеки. Цікаво пройшла гра-подорож «Солодке дерево». Під час гри діти показали свої знання природи рідного краю, її значимості для людини. Розповідали про лікарські рослини, та їх застосування. Проводили збір лікарських трав. Незабутньою залишиться гра «Острів скарбів», яка мала на меті закріпити початкові знання юних краєзнавців із спортивного орієнтування, навчити правильно користуватися компасом, ознайомити з поняттям «зворотній азимут».

Перед кожним походом, екскурсією вихованці складали путівниий лист, карту, схему маршруту і план. Після завершення готували звіт у вигляді малюнків та презентацій.

З метою формування ціннісного ставлення до природи були проведені день квітів, день екологічного здоров’я. Змістовним і цікавим був виступ екологічної агітбригади.

Багато уваги у таборі приділялося фізкультурі і спорту (організатори цього напрямку роботи Оніщук О.О. та Саблій Т.А.,), адже діти протягом дев’яти місяців значну частину часу проводили за шкільною партою. Літо ж відкрило широкі можливості для підвищення їхньої рухової активності. Тому зміцнення здоров’я учнів у пришкільному таборі насамперед через фізкультурно-спортивні заходи – таким було одностайне бажання батьків, учителів і самих дітей. Отож, крім краєзнавчих занять, з дітьми в таборі щодня обов’язково проводилися спортивні години. Це такі форми занять, як ігри з м’ячем (футбол, баскетбол, волейбол), тенісний чемпіонат, шахово-шашковий турнір, веселі естафети, козацькі забави, тощо. Щоранку було організовано змістовну, цікаву зарядку, яку відвідували з великим бажанням всі вихованці загонів.

Полюбилися дітям і хвилинки-веселинки та хвилинки-цікавинки, під час яких вони слухали смішні історії з життя спортсменів, розгадували кросворди, ребуси та футбольну вікторину, розповідали туристичні легенди та веселі історії, будували графіки свого настрою та були учасниками спілкування на різні актуальні теми.

Під час роботи табору керівництво, вихователі, музичний керівник (Мельник О.А.) формували у дітей ціннісне ставлення до мистецтва. Улюбленими , особливо для дівчаток, стали музичні ігри та розваги, зокрема «Караоке» та гра «Впізнай мелодію». Дітям сподобався день казки, коли всі загони готували інсценізацію улюбленої казки, «Алло, шукаємо таланти», «Зірки – на сцену!». Свою акторську майстерність, вміння співати, розказувати гуморески, декламувати вірші вихованці табору показали на творчому звіті, в якому взяли участь також педагогічні працівники табору, батьки та гості із Рівного.

Таким чином, ми бачимо, що життя у таборі було змістовним, цікавим, веселим, насичене різноманітними подіями. Пропонуємо перегорнути найяскравіші його сторінки.

Характеристики работы

Диплом

Количество страниц: 82

Бесплатная работа

Закрыть

Организация воспитательной деятельности в летнем лагере

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.