Зародження величної культури Китаю відбулося ще у сиву давнину. Показником загального підйому культури Стародавнього Китаю є розвиток наукових знань, писемності, мистецтва і літератури.

Релігія

Китай – держава, де співіснують різні релігії. Для значної групи материкових китайців релігія відіграє дуже важливу роль, особливо буддизм, даосизм і конфуціанство.

Мистецтво Китаю

Мистецтво Китаю зародилося, як частина релігійних церемоній та ритуалів.

Китайський живопис і каліграфія відрізняються особливою своєрідністю. Каліграфія тут не просто уміння красиво писати, але і мистецтво, яке дозволяє майстрові в рамках традиції якнайповніше проявляти свою індивідуальність. При письмі використовуються “чотири скарби майстерні”: папір, пензлик, туш і пемза.

Китайська вишивка – справжній витвір мистецтва, адже іноді важко відрізнити добре виконану роботу від фотографії.

Дракон для китайців – центральний об’єкт у культурі, добрий звір, що приносить успіх, покровитель гір і річок, владика Сходу, звідки сходить життєдайне сонце. Дракони звивалися на імператорському одязі, обвивали колони палацу, прикрашали стелі, меблі, фарфор.

Традиції

Китай – країна з багатими традиціями медицини, ткання і вишивання, національної кухні, живопису тощо. Дуже цікава чайна церемонія – це і філософія, і культура, і велике мистецтво. Варто зазначити, що рецепти китайської кухні надзвичайно корисні для організму людини.

Традиційні свята у Китаї:

 • у перший день китайського календаря (свято весни) починається початок року;
 • згодом за хронологією наступає свято ліхтариків (що свідчить про закінчення китайського Нового року), яке відмічається 15 числа 1 місяця;
 • наступними відомими китайськими святами є: день зимового сонцестояння, день Душі, свято драконячих човнів, свято закоханих, свято середини осені.
 • Китайський етикет має вікову історію, що починається ще з прадавніх часів. У Стародавньому Китаї ідеалом була чесна людина, благородна і шаноблива, з багатою духовною культурою, яка прагне істини.

  Характеристики работы

  Реферат

  Количество страниц: 3

  Бесплатная работа

  Закрыть

  Культура Китая

  Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
  Не заполнены все поля!
  Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

  Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.