Рівненський обласний краєзнавчий музей — обласний краєзнавчий музей у місті Рівному; науково-просвітницький і культурний осередок міста та регіону, головне зібрання матеріалів і предметів матеріальної та духовної культури Рівненщини.

Рівненський краєзнавчий музей розташований у парку Молоді.

У двоповерховому будинку музею, збудованому в 1834—39 роках, містилась Рівненська чоловіча гімназія, історія якої пов'язана з іменами Миколи Костомарова, Пантелеймона Куліша, Володимира Короленка, Ніла Хасевича.

Початком існування сучасного Рівненського краєзнавчого музею можна вважати 1940 рік — са́ме того року в лютому на базі існуючого в місті було організовано історико-краєзнавчий музей. Згідно з постановою КП(б)У новостворений заклад мав збирати, експонувати і вивчати матеріали про природуПолісся і Рівненщини, її багатовікову історію. Перший директор новоствореного музею П. Слабоспицький основну увагу наукових співробітників В. Кубинського, Ю. Шумовського, Й. Панека зосередив на експедиційній роботі завдяки чому поповнювалась музейна колекція.

У цей період до музею надходило чимало унікальних експонатів, а, наприклад, мистецький відділ музею мав справжні шедеври, в тому числі знаменитих польських живописців Яна Матейка та Юліуша Коссака. Музей активно провадив виставкову роботу. Остання передвоєнна експедиція рівненського історико-краєзнавчого проходила влітку 1941 року. Археолог Юрій Шумовський досліджував у Острожці Млинівського району курган V-VI століть.

Після окупації Рівного німецькою армією музей на деякий час припиняє свою роботу. Його приміщення зайняла військова частина. Музей переміщено до невеликого будинку по вулиці Короленка (тепер район майдану Незалежності), а його діяльність цього періоду є мало дослідженою. Достеменним фактом є те, що значна частина колекцій у цей час була втрачена.

Після ІІ Світової війни Рівненському краєзнавчому музею було передано приміщення по вулиці Червоноармійській (тепер Петлюри) з експозиційною площею 175 м². З довоєнних спеціалістів тут знову працював Й. Панек. У 1945 році кількість експонатів закладу становила майже 7 тисяч одиниць. У 1948році було проведено 11 експедицій, під час яких досліджено стоянки первісної людини, місця битв козацьких військ, мінеральні джерела Рівненщини. Експедиції дали можливість поповнити музей новими експонатами, кількість яких у відповідний період становила 10 785 одиниць зберігання.

Окрім того, до музейних фондів надходили експонати з інших музеїв України. Львівський історичний музейпередав на постійне експонування експонати, серед яких найціннішим була «Острозька Біблія» (1581). Твори мистецтва подарували українські художники, зокрема киянин В. Масик.

У 1960-ті роки основну увагу при комплектуванні фондової збірки музей приділяє експедиційній роботі, під час якої поповнилась етнографічна та нумізматична колекції. Найпліднішими були пошуки у Червоноармійському(тепер Радивилівський) районі, де віднайдено посуд, предмети з дерева та народний одяг. У середині 1960-х років до музею надійшли бойові прапори полків, які брали участь у визволенні Рівненщини від фашистських загарбників, бойові нагороди, тогочасна зброя, фото, газети, листівки та інші предмети воєнного часу.

Характеристики работы

Реферат

Количество страниц: 8

Бесплатная работа

Закрыть

Ровенский областной краеведческий музей

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.