Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 30

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

ЗМІСТ

ВСТУП 3

РОЗДІЛ 1. ПОСТІМПРЕСІОНІЗМ ЯК ХУДОЖНІЙ НАПРЯМ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА. 5

РОЗДІЛ 2. ФУНДАМЕНТАЛЬНІ ЗАСАДИ СВІТОСПРИЙНЯТТЯ ТА ЦІЛІСНИЙ ОБРАЗ СВІТУ ХУДОЖНИКІВ-ПОСТІМПРЕСІОНІСТІВ: 10

2.1. Поль Сезанн 10

2.2. Ван Гог 12

3.3. Гоген 15

4.4. Тулуз-Лотрек 17

РОЗДІЛ 3. ПОСТІМПРЕСІОНІЗ У ВЕРСІЯХ УКРАЇНСЬКИХ ХУДОЖНИКІВ 22

ВИСНОВКИ 23

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 25

ДОДАТКИ 27

ВСТУП

Мистецтво представляє собою,

найвиразнішу форму індивідуалізму

із всіх відомих світові.

/Оскар Уайльд/

Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку мистецтвознавства, зокрема дослідження стилів, шкіл та напрямків певний інтерес викликає постімпресіонізм. Сам термін зазвичай вживається на означення особливостей розвитку образотворчого мистецтва Франції кін. ХІХ - поч. ХХ ст. й першої третини ХХ ст.

Розпадаючись, імпресіонізм породив у самому собі протилежні напрямки, які перейшли від пленерних пейзажів до «синтезу», до живопису духу. Художники, яких в історії мистецтва називають постімпресіоністами, - Сезанн, Ван Гог, Гоген, Тулуз-Лотрек - не були об´єднані ні загальною програмою, ні загальним методом, кожен з них - яскрава творча індивідуальність, кожен залишив свій слід у мистецтві. Постімпресіоністичний живопис не боявся здатись інтелектуальним, не цурався теоретичного оформлення своїх художніх намірів.

Майстри, які раніше примикали до імпресіонізму, шукали нових художніх засобів і намагалися перейти від властивої імпресіонізму фіксації окремих миттєвостей життя до втілення більш тривалих станів – духовних і матеріальних. Їхня творчість дістала назву – постімпресіонізм (від лат. post - “після”). Найяскравіше творчість постімпресіоністів представлена роботами французьких живописців - Поля Сезанна (1839-1906), Вінсента Ван Гога (1853-1890), Поля Гогена (1848-1903), Анрі де Тулуз-Лотрека (1864-1901). Не знайшовши гармонії в сучасному суспільстві, художники звернулися до природи, але прагнули відобразити не мить, а вічність.

Мета дослідження – вивчення постімпресіонізму як переломного напрямку в розвитку світового образотворчого мистецтва, вплив його на інші види мистецтва та на українське образотворче зокрема.

Завдання та цілі дослідження – з'ясувати роль постімпресіонізму в історії світової художньої культури шляхом вивчення розвитку напряму постімпресіонізму, аналізу властивої йому образотворчої техніки і прийомів, і навіть філософської концепції, яка є основою даного напряму. А також проаналізувати специфіку постімпресіонізму й водночас розкрити його глибинні зв’язки та впливи.

Предметом дослідження є напрям постімпресіонізму у межах світової художньої культури та сукупність творів мистецтва, які стосуються даного напряму.

Об’єкт дослідження: творчість французьких художників-постімпресіоністів Поля Сезанна (1839-1906), Вінсента Ван Гога (1853-1890), Поля Гогена (1848-1903), Анрі де Тулуз-Лотрека (1864-1901).

Дослідженість теми. Вивченням постімпресіонізму займались такі мистецтвознавці і культурологи, як Ревалд Джон (американський історик та мистецтвознавець, який вперше серйозно вивчав імпресіонізм як напрям образотворчого мистецтва), Анрі Перрюшо (французький письменник документаліст, який детально проаналізував творчий шлях художників-постімпресіоністів у своїх відомих монографіях), Н. В.Бродська, О.В. Мамонтова, А. М. Менший, І. А. Павельчук, С. Ярощук та ін. Виходячи з мети дослідження, ми проаналізували доступні документальні джерела і зробили висновок, що серед мистецтвознавців і досі немає єдиної думки щодо трактування такого явища в світовій культурі як постімпресіонізм. Отже, тема досліджена недостатньо, особливо вплив постімпресіонізму на подальшу світову культуру, зокрема українську.

Закрыть

Постимпрессионизм

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.