Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 35

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

ЗМІСТ

ВСТУП 3

РОЗДІЛ 1. СВЯТО ВЕЛИКОДНЯ, ТРАДИЦІЇ ТА ЗВИЧАЇ ЙОГО СВЯТКУВАННЯ 5

1.1. Походження назви та історія свята «Великдень» 5

1.2. Вербна неділя та підготовка до свята 10

1.3. Святкування Великодня в Україні 12

1.4. Святкування Пасхи у світі 16

РОЗДІЛ 2. ВЕЛИКОДНІ ІГРИ ТА ЗАБАВИ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ 18

2.1. Народні звичаї святкування Великодня в Західній Україні 18

2.2. Народні ігри та забави на Великдень 24

2.3. Особливості святкування Великодня на Гуцульщині 27

ВИСНОВКИ 32

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА 34

ДОДАТКИ 36

ВСТУП

Актуальність дослідження. Кожна нація, кожен народ, навіть кожна соціальна група має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками. Але звичаї - це не відокремлене явище в житті народу, це - втілені в рухи і дію світовідчуття, світосприймання та взаємини між окремими людьми. А ці взаємини і світовідчуття безпосередньо впливають на духовну культуру даного народу, що в свою чергу впливає на процес становлення народної творчості. Звичаї народу - це ті прикмети за якими розпізнається народ не тільки в сучасному, а і в його історичному минулому.

Свято Світлого Христового Воскресіння, Великдень – головна подія року для православних християн і найбільше православне свято. День, коли душі усіх християн радіють Воскресінню Христа.

Свято Великодня – це дрібні вогники свічок навколо церкви, гарно прибрані кошики з паскою, крашанками та іншими стравами великоднього столу, дзвінке і величне «Христос Воскрес!», яке своєю священною силою об’єднує усіх присутніх людей. І якась невимовна радість, що заповнює серце. І почуття добра та бажання у цей величний день стати кращим, пробачити, забути земні тривоги.

Наразі дослідникам досить важко розібрати які саме великодні обряди коли виникли і за яких обставин. З християнською великодньою обрядовістю змішалися давні язичницькі обряди, пов'язані зі святкуванням весняного сонця. Під впливом християнського календаря язичницька обрядовість частково перемандрувала у Великодній тиждень, а частково й зовсім зникла, окільки припадала на Великий Піст, що повністю протилежний «весняній радості».

У великодніх звичаях, відомих, головним чином, із записів очевидців XIX-XX ст., знаходяться сліди трьох різних, нашарованих один на одному, культів — культу роду, культу весняного сонця і культу Христа, що приніс людству ідею Воскресіння — ідею духовного й фізичного відродження.

Вивченням традицій українського народу, і Великодніх ігор та забав зокрема, займались такі дослідники, як: Берест М., Музиченько Я., Вербенець О., Манько В., Губицька О., Катрій Ю., Мокрий В., Опришко Л., Радушинська О. та ін. Проте Великодні ігри та забави Західної України висвітлені недостатньо, що і зумовлює важливість і актуальність теми курсової роботи.

Об’єкт дослідження – великодні ігри та забави в Західній Україні.

Предмет дослідження - виявлення специфіки Великодньої обрядовості жителів західної України.

Мета курсової роботи є комплексний аналіз Великодньої обрядовості українського народу та дослідження Великодніх ігор та забав Західної України.

Поставлена мета обумовила необхідність розв’язання таких завдань:

• дослідити історію походження назви Великдень;

• розглянути особливості підготовки та святкування Великодня в Україні та світі.

• описати звичаї і традиції святкування Великодня в Західній Україні;

• визначити регіональні особливості проведення Великодніх ігор та забав на території Західної України.

При написанні роботи використовувались наступні методи дослідження: аналіз літературних джерел, спеціальні наукові методи системного, історичного, структурно-функціонального аналізу.

Структура роботи. Курсова робота складається зі вступу, двох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків.

Закрыть

Пасхальные игры и забавы Западной Украине

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.