Проблеми з прикусом і неправильним розташуванням зубів - це не рідкість. Для боротьби з даними патологіями застосовуються різні ортодонтичні апарати. Вони не тільки допомагають виправити особливості прикусу, а й надають правильну форму щелепи, сприяють нормалізації процесу жування, а також усувають викривлення зубів. З нашої статті ви дізнаєтеся все про різні класифікаціях ортодонтических систем, про принцип їх дії і особливості носіння.

Класифікація за способом фіксації

Конструкції для виправлення патологій прикусу фіксуються на певний термін. Якщо час носіння нетривалий, то такі апарати називаються знімними. Іноді подібні конструкції вимагають щоденного використання протягом 1-2 годин. Якщо ж курс корекції становить 2-3 роки, то система вважається незнімної.

1.Знімні ортодонтичні апарати людина носить певну кількість годин на добу. Час використання обмовляється з лікарем. Зазвичай воно становить 12 годин. Тому дані ортодонтические конструкції часто надягають в нічний час. Знімні апарати призначаються дітям. Головним достоїнством подібних систем є те, що надання прикусу правильної спрямованості відбувається на самих ранніх етапах його формування. Знімні конструкції можуть вдягатися як на одну, так і відразу на обидві щелепи.

2.Незнімні апарати встановлюються на досить довгий термін. З їх допомогою здійснюється вплив на зуби в різних площинах. В процесі носіння ортодонт коригує тиск пристрою на щелепи, підтягує його елементи, в результаті чого прикус виправляється. Найпопулярнішими незнімними ортодонтичними апаратами є брекети.

3.Комбіновані апарати дають комплексний вплив на щелепних систему. Фахівцем можуть бути застосовані різні техніки. Можна встановити на зуби брекети, а їх дія підкріплювати знімними конструкціями, наприклад, використовувати ортодонтичні пов`язки і тяги.

Вибір знімною або фіксованою конструкції залежить від різних факторів. Це вік людини, серйозність патології і особливості здоров`я. З підліткових років найчастіше найкращим вибором стають незнімні апарати, а саме брекети.

Класифікація за направленням впливу

Ортодонтичні конструкції можуть функціонувати за рахунок різних методик. Одні системи виправляють патології прикусу, надаючи вплив на м`язи ротової порожнини, інші апарати впливають на самі зуби, надаючи їм правильний напрямок. Треті поєднують в собі якості обох конструкцій. Розповімо докладніше про кожну групу апаратів.

1.Стоматологічні апарати функціональної дії. Дані системи впливають на групи м`язів ротової порожнини, регулюючи їх напрямок і силу під час жування. Тому часто ортодонтические конструкції функціонального дії називаються напрямними. Головними елементами цих систем є спеціальні пластинки, які починають робити свій вплив в момент скорочення м`язів при жуванні. Дані ортодонтические пристосування можуть бути постійними або знімними.

2.Апарати механічної дії. Ці конструкції впливають на зуби і прикус за допомогою тиску. Це стає можливим завдяки спеціальним пристосуванням: гумової тязі, лігатур, ортодонтичного гвинта. Найчастіше фахівці застосовують в своїй практиці дуги Енгла, Ейсворта, Меншона, які прикріплюються на зуби і починають здавлювати їх. За рахунок цього щелепні ряди починають переміщатися в потрібному напрямку. Дуги можуть працювати за принципом ковзання або бути пружними. Відзначимо, що популярні сьогодні брекет-системи також відносяться до апаратів механічної дії.

3.Конструкції комбінованої дії. У даних системах поєднуються можливості функціонального та механічного впливу на елементи щелепи. Тобто, надкусочние пластинки працюють тут спільно з тягами, гвинтами і пружинами. Системи змішаного дії дозволяють зробити курс корекції більш ефективним.

Результат курсу виправлення прикусу безпосередньо залежить від правильно підібраного конструкції. Апарати функціонального і механічної дії досить ефективні в рівній мірі. Але щоб домогтися бажаного результату, в питанні вибору потрібної системи повністю довіртеся фахівцеві.

Характеристики работы

Реферат

Количество страниц: 6

Бесплатная работа

Закрыть

Несъемные ортодонтические аппараты

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.