Средства обезболивания во время прорезывания молочных зубов

Чому ж перші зуби у дитини виростають тимчасовими? Насамперед, це пояснюється тим, що в перші місяці і роки життя малюк росте дуже швидко, тому дуже швидко ростуть і щелепи, а постійні зуби в маленькому дитячому ротику просто не помістяться. Крім того, саме молочні зуби допомагають формуватися щелепам, а також кісток і м’язів черепа, а заодно і готують місце для постійних корінних зубів.

Про важливість молочних зубів може говорити ще і те, що вони починають формуватися на самому початку вагітності, коли нове життя поки будуть називати плодом, а то і зародком. Одним словом, початок формування молочних зубів — приблизно з сьомого тижня вагітності, а до тринадцятої тижня зачатки молочних зубів вже є у всіх ембріонів. Безумовно, таке раннє формування цього органу говорить про його величезної важливості для повноцінного розвитку людського організму.

Середні значення появи і випадання молочних верхніх і нижніх зубів

Але хоч і закладаються молочні зуби дуже рано, починають прорізатися вони найчастіше тільки тоді, коли дитині вже виповнилося півроку, а то й більше.Більшість стоматологів дотримуються думки, що чим пізніше прорізуються молочні зубки, тим пізніше почнеться зміна молочних зубів на постійні. Однак якщо до дванадцяти місяців не прорізався ні один молочний зуб, необхідна консультація лікаря-педіатра і дитячого стоматолога.

Необхідно відзначити, що молочні зубки прорізуються у кожного малюка за своїм індивідуальним графіком, який залежить від безлічі факторів, включаючи і спадковість, і протягом вагітності, і умови життя, і багато іншого. Саме тому в одних діток зубки ріжуться раніше, а в інших пізніше. Затримка росту молочних зубів може бути пов’язана з затримкою розвитку і зростання, які можуть бути викликані різними захворюваннями, в тому числі і рахіт. При найменшій підозрі, що зі здоров’ям малюка не все в порядку, необхідно негайно звернутися до лікаря-педіатра.

Середньою нормою прорізування зубів вважається вік малюка від шести до восьми місяців.

Цікаво! Помічено, що молочні зубки у дівчаток в середньому прорізуються дещо раніше, ніж у хлопчиків.

Як правило, молочні зубки ростуть попарно. Який же порядок прорізування молочних зубів у немовляти?

Найчастіше першими починають з’являтися центральні різці. Після них з’являються бічні різці. Потім починають прорізатися так звані перші моляри (це четверті зуби молочного зубного ряду), і тільки після них прорізаються ікла. Останніми з’являються так звані другі моляри, тобто п’яту зуби молочного зубного ряду, — це відбувається в проміжку між двома з половиною і три роки малюка. У результаті спостережень встановлено, що в регіонах з жарким кліматом молочні зуби у дітей часто з’являються раніше, ніж у регіонах з холодними або помірними кліматичними умовами. Крім того, встановлено, що на процес прорізування зубів істотний вплив роблять структура харчування та дитини і матері, а також якість питної води.

Всього у дитини має зрости двадцять молочних зубів — по десять на верхній і нижній щелепах.

Але які ж строки слід орієнтуватися? Педіатри та дитячі стоматологи вважають, що якщо малюк розвивається нормально, то у однорічної дитини має вже вирости вісім зубів — чотири верхніх різця і чотири нижніх різця. Ікла і перші молочні моляри (їх називають «четвертими» зубами) повинні зрости до двох років, а через півроку настає час прорізуватися другим молочним молярам. Таким чином, молочний зубний ряд повинен сформуватися приблизно до трирічного віку дитини.

Відомо, що у деяких дітей перший зуб може почати прорізуватися у віці близько трьох місяців, а у інших зуби починають рости приблизно на рік. Відомі й випадки, коли дитина з’являється на світ вже з молочними зубами, хоча таке буває дуже рідко.

Проблеми при прорізуванні молочних зубів

Вважається, що молочні зуби завжди з’являються з чималими проблемами, проте багато педіатрів стверджують, що це зовсім необов’язково, і у здорових немовлят зубки найчастіше прорізуються без будь-яких видимих і відчутних неприємностей і ускладнень.

Але на практиці дуже багато батьків стикаються з тим, що у малюка в цей період починається загальне нездужання, дитина погано спить, проявляє постійне занепокоєння, яке виражається примхами і безпричинними, на перший погляд, сльозами. В цей період у дитини може підніматися температура тіла і можуть розвиватися симптоми, що нагадують отруєння, тобто діарея і навіть блювота.

Лікарі-педіатри просять батьків бути особливо уважними до свого малюка в період прорізування зубів, оскільки і підвищення температури тіла, діарея або блювання можуть бути пов’язані не з ростом зубів, а з яким-небудь захворюванням, яке за збігом обставин почалося одночасно з прорізуванням зубів.

Батьки повинні пам’ятати, що якщо будь-які симптоми, які зв’язуються з прорізуванням молочних зубів, не проходять протягом декількох днів (не більше чотирьох днів), то необхідно обов’язково звернутися до фахівця за медичною консультацією та допомогою.

Які ж симптоми можуть підказати, що у малюка збираються різатися зубки?

Практично у всіх дітей в цей період посилюється слиновиділення і слинотеча, тому личко малюка слід постійно витирати, щоб воно було сухим.

Ясна дитини можуть почервоніти і набути набряклого вигляд у або ж, навпаки, стати дуже блідими і тонкими — в такому разі зубчик, який збирається прорізатися, можна легко промацати пальцем, а то і побачити через запалені ясна.

Характеристики работы

Реферат

Количество страниц: 11

Бесплатная работа

Закрыть

Средства обезболивания во время прорезывания молочных зубов

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.