План

Принцип пристрою катетерів

Види пристосувань

Сталеві катетери

Недоліки і переваги металевих моделей

Сучасні пристосування

Різновиди пластикових моделей

Використовувані матеріали

Переваги і недоліки пристроїв

Розміри пластикових моделей

Проведення установки

Постановка периферичного катетера

Загальні рекомендації

Вводити лікарські препарати безпосередньо в кров можна, використовуючи внутрішньовенні катетери. Вони встановлюються один раз і можуть експлуатуватися багаторазово. Завдяки цьому зникає необхідність постійно колоти руки в пошуках вен.

Принцип пристрою катетерів

Знати про те, як можна зробити внутрішньовенне вливання медикаментів, повинен в першу чергу медперсонал. Але якщо пацієнтам буде відома інформація про процедуру, то, можливо, вони будуть менше боятися.

Катетер для внутрішньовенного введення лікарських засобів – це порожня тонка трубочка. Він вставляється в кровоносне русло.

Це може бути зроблено в області рук, шиї або голови. А ось вводити катетери в судини ніг не рекомендується. Встановлюють ці пристосування для того, щоб не було необхідності постійно проколювати вени. Адже від цього вони можуть травмуватися, запалитися. Постійне пошкодження їх стінок призводить до тромбоутворення.

Види пристосувань

У медичних установах можуть використовувати один з чотирьох видів катетерів. Виділяють такі типи: - моделі, призначені для короткострокового використання; - центральні периферичні внутрішньовенні катетери, які встановлюються у вени рук; - тунельні катетери, які вводяться в широкі кровоносні русла, наприклад в порожнисту вену; - підшкірні венозні катетери, що вставляються в районі грудної клітки під шкіру. У залежності від матеріалів, які використовуються при виготовленні зазначених пристосувань, виділяють металеві та пластмасові моделі. Вибір потрібного в кожному конкретному випадку варіанта здійснюється лише лікарем.

Металевий катетер для внутрішньовенних вливань являє собою голку, яка з'єднана зі спеціальним коннектором. Останній може бути металевим або пластиковим, деякі з них оснащені крильцями. Такі моделі використовують не надто часто. Пластикові катетери – це поєднана пластмасова канюля і прозорий коннектор, які насунуті на сталеву голку. Такі варіанти використовуються набагато частіше. Адже їх можна експлуатувати довше, ніж металеві катетери. Перехід зі сталевої голки до пластиковій трубці у них плавний або конусоподібний.

Сталеві катетери

Існує кілька металевих варіантів моделей, призначених для внутрішньовенного введення ліків. Найбільшою популярністю серед них користуються катетери-метелики. Вони являють собою голку, виготовлену з хромоникелевого сплаву, яка інтегрована між двома пластиковими крильцями. З іншого боку від них йде гнучка прозора трубка. Її довжина становить близько 30 см.

Існує кілька модифікацій таких катетерів.

Так, вони можуть бути з укороченим зрізом і маленькою голкою або з встановленою гнучкою трубкою між коннектором і голкою. Це призначено для того, щоб зменшити механічне подразнення, яке виникає, коли використовується сталевий катетер внутрішньовенний. Фото такого пристосування дає можливість зрозуміти, що немає нічого страшного, якщо вам його поставлять. На картинці видно, що голки у них досить короткі. Забезпечити безпеку проколу навіть при прихованих і важкодоступних венах може спеціальний катетер внутрішньовенний периферичний з м'якими крильцями.

Недоліки і переваги металевих моделей

У сучасній медичній практиці сталеві варіанти використовуються вкрай рідко. Адже термін їх експлуатації досить малий – вони можуть перебувати у відні не більше 24 годин. Крім цього, жорсткі голки стають причиною подразнення вен. З-за цього може розвинутися тромбоз або флебіт. Також не можна виключати вірогідність травмування або некрозу частини стінки вени. А це може стати причиною экстравазального введення препарату. Через такі катетери розчини вводяться не по ходу течії крові, а під певним кутом. Це стає причиною хімічного подразнення внутрішнього шару судини. Щоб запобігти ймовірність розвитку ускладнень при роботі зі сталевими внутрішньовенними катетерами, їх необхідно жорстко фіксувати. А це обмежує рухливість пацієнтів. Але, не дивлячись на всі описані недоліки, у них є і ряд переваг. Використання металевих катетерів знижує ризик розвитку інфекційних поразок, адже сталь не дає мікроорганізмів можливості потрапити в кровотік. Крім цього, їх простіше встановлювати в тонкі трудновизуализируемые вени. Тому їх використання практикується в неонатології та педіатрії.

Сучасні пристосування

В медичній практиці в даний час практично не використовуються катетери зі сталевими голками, адже комфорт і безпека пацієнта виходять на перший план. На відміну від металевої моделі, пластиковий катетер внутрішньовенний периферичний може повторювати вигини вени. Завдяки цьому істотно знижується ризик її травматизації. Також зводиться до мінімуму ймовірність утворення тромбів і інфільтратів. При цьому час знаходження такого катетера в судині значно збільшується.

Пацієнти, у яких встановлено таке пластикове пристосування, можуть спокійно рухатися, не боячись пошкодити вени.

Характеристики работы

Реферат

Количество страниц: 12

Бесплатная работа

Закрыть

Постановка внутривенных катетеров

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.