План

1. АФО кісткової системи. Профілактика і лікування хворих на рахіт.

2. Методи діагностики туберкульозу у дітей. Туберкулінодіагностика.

3. Техніка використання грілки та міхура з льодом.

4. Заходи у вогнищі інфекції при дифтерії.

5. Гострі розлади травлення у дітей раннього віку. Етіологія. Клініка. Лікування. Профілактика. Догляд.

6. Анемія у дітей раннього віку. Етіологія. Клініка. Лікування. Профілактика. Догляд. Особливості харчування та режиму.

7. Техніка постановки зігріваючого компресу на вухо.

8. Надання невідкладної допомоги при непритомності, колапсі.

9. Характеристика змішаного вигодовування. Показання. Правила введення догодовування (докорму).

10. Дифтерія. Характеристика. Дифтерія зіва. Етіологія. Епідеміологія. Клініка. Ускладнення. Догляд. Лікування. Заходи у вогнищі інфекції.

11. Розведення антибіот. і підрах. доз.

12. Надання невідкладної допомоги при носовій кровотечі.

13. Рахіт. Етіологія. Клініка. Догляд.

1. У новонародженої дитини голова великих розмірів і складає ¼ довжини тіла.

Велике (переднє) тім’ячко розміщене між тім’яними та лобними кістками, має ромбоподібну форму, у новонароджених завжди відкрите, середній розмір його 2,0 х 2,5 см; закривається воно до 12-16 міс життяХребет у новонародженої дитини прямий, не має фізіологічних вигинів. Шийний лордоз з’являється у віці 2-3 міс, коли дитина починає тримати голову, грудний вигин назад з’являється після 6 міс, коли дитина починає сидіти, поперековий лордоз з’являється після 11-12 міс, коли дитина починає ходити.

Постійність шийної кривини встановлюється до 7 років, поперекової до 12 років.Не дозволяється садити дитину, обклавши її подушками, за стіл або в коляску до тих пір, поки вона сама не навчиться сидіти.У новонароджених та грудних дітей першого півріччя життя грудна клітка має форму циліндра або зрізаного конуса. Ребра розміщені майже горизонтально. На місці з’єднання кісткової та хрящової частини ребер утворюються невеликі потовщення. З кінця першого та на початку другого року життя грудна клітка видовжується і з’являється так зване фізіологічне опущення ребер. Ребра приймають косий напрямок, міжреберні проміжки стають більш вузькими. Закінчується формування грудної клітки до 12-13 років.

Заміна молочних зубів постійними починається в 5-6 років в тому ж порядку, що й прорізування, і закінчується в 11-12 років. У 12-13 років прорізуються другі великі корінні зуби – моляри і в останню чергу, у більшості випадків в періоді статевого дозрівання, з’являються треті корінні зуби, так звані зуби мудрості.У 6 міс з’являються два нижні центральні різці, у 8 міс. два верхні центральні різці, у 10 міс два верхні бокові різці, у 12 міс два нижні бокові різці. Таким чином на кінці першого року життя дитина повинна мати 8 молочних зубів.Перші корінні зуби з’являються в 12-15 міс, ікла в 17-20 міс, другі корінні зуби - в 21-24 міс. Таким чином до кінця другого року життя прорізуються всі 20 молочних зубів.

Лікдітей з рахітом розпочинають з упорядкування вигодовування. Застосовують більш раннє введення прикорму (на 2-му тижні), дають вітаміни групи В, аскорбінову кислоту, ретинол, лікувальні ванни (хвойні, хлоридно-натрієві з відварами води); ЛФК; і масаж; переб-я віжому повітрі...З метою запобігання рецидиву рахіту через 3 міс. після проведеного лікування призначають профілактичний курс холекальциферолу (обов’язково під контролем проби Сульковича і визначення рівня кальцію в крові) чи проводять УФО (15-20 сеансів.Діти, які перенесли рахіт, перебувають на диспансерному обліку до 3 років,. Тому до 3-річного віку необхідно призначити комплекс лікувальних заходів, які включають раціональне харчування, вітаміни, масаж, ЛФК, гідропроцедури, УФО.

Профілактика: рахіту розпочинається в антенатальний і продовжується у постнатальний період; вона є неспецифічною і специфічною

Антенатал проводять усім вагітним, і, екстрагенітальної патології (печінки, нирок, травного каналу, серцево-судинної системи та ін.), несприятливих умов праці, побуту тощо. Неспецифічна проф-а включає такі заходи: 1) дотримання режиму вагітною жінко, тривале перебування на свіжому повітрі в світлий час дня (не менше ніж 2-4 год. щоденно в будь-яку погоду), додержання особистої гігієни; 2) збалан-е хар-я; 3) запобігання захворюванням до і під час вагітності або своєчасне лікування в разі їх виникнення. Специфічну профілактику проводять у зимову і весняну пори року: призначають ергокальциферол, ще краще – курс УФО (15-20 сеансів, через день). В будь-яку пору року холекальциферол обов’язково призначають вагітним з токсикозом у І і ІІ половині вагітності, захворюваннями печінки, нирок, ревматизмом, з проявами гіпокальцемії (судомні посмикування і судоми м’язів, особливо литкових, парестезії, біль у кістках таза, розхитування зубів та загострення каріозної хвороби).

Постнатальну профілактику продовжують після антенатальної, її неспецифічна направленість є спільною для всіх дітей: 1) збереження природного вигодовування; 2) ретельний контроль за раціональним харчуванням при змішаному і штучному вигодовуванні; 3) своєчасне введення всіх видів прикорму; 4 свіже повітря); 5) щоденний масаж, 6) дотримання правил догляду, гігієни і виховання дитини.


2. Туберкульоз можна виявити при проведенні флюорографії або на рентгенівському знімку грудної клітини. При туберкульозі легенів з'являється кашель, який посилюється зі зміною пір року; аналізи;. Позитивним результатом на присутність паличок Коха є підвищення ШОЕ (швидкості осідання еритроцитів), в сечі велика кількість білкаПробу Манту з 2 ТІ проводять всім дітям і підліткам, вакцинованих БЦЖ, незалежно від предьщущего результату 1 раз в рік. Першу пробу Манту дитина повинна одержати в 12-місячному віці. Дітям, які не вакцинованих БЦЖ, пробу Манту проводять з 6-місячного віку 1 раз в півроку до отримання дитиною щеплення БЦЖ, в подальшому — за загальноприйнятою методикою 1 раз в рік.


3. розгорнути пелюшку в середину покласти міхур з льодом, зав’язати підвісити над головою дитини н на відстан 10 см змінювати шматочки льоду в міхурі. Грілка: три грілки наповнені водою підігр до 50 град і перевірені укутати пелюшками і покласти їх у ліжко на відстані долоні від дитини дві з боків 1 біля ніг між грілк і дит покласти водний термомметр зверху вкрити ковдрою темпер нна термометр повина не перевищувати 37 після зігрівання перевірити чи утримує дитина температуру


4. Обов’язковою є заключна дезінфекція у квартирі хворого. Нагляд за осередком інфекції здійснюють протягом 7 днів з обов’язковим бактеріологічним дослідженням слизу з носа у всіх осіб, що мали контакт із хворим. Особам, які протягом 10 останніх років не робили щеплення, проводять імунізацію АД-М або АДП-М-анатоксином; у решти, віком 3-16 років, екстренно визначають ступінь напруженості антитоксичного імунітету. Усіх неімунних осіб негайно щеплюють


5. Проста диспепсія – це гострий розлад травлення функціонального походження, який характеризується блюванням, проносом без значного порушення загального стану виникненні простої диспепсії

відіграють аліментарні фактори:Безладні годування.Нераціональне вигодовування,.Недостатня кількість вітамінів в їжі.Недотримання водного режиму, особливо в жарку пору року.Перегрівання та невідповідність одягу високій оточуючій температурі. Перегодовування дитини.Раптовий перехід з грудного на штучне вигодовування. Спочатку з’являються зригування, потім блювання 1-2 рази на добу. Це захисні реакції, завдяки яким частина надлишкової або недостатньо перетравленої їжі видаляється з шлунка. Випорожнення частішають до 6-8 разів на добу, стають рідкими, неоднорідними, мають зеленувато-жовтий колір з домішками слизу та грудочками неперетравленої їжі, які нагадують рублений білок яйця (солі кальцію, жирні кислоти, бактерії).

Характеристики работы

Контрольная

Количество страниц: 15

Бесплатная работа

Закрыть

Основы медицинских знаний 6

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.