Анализ завоевания карфагенской Испании Римом

Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 45

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

Зміст

Вступ. 3

Розділ 1. Боротьба Рима з Карфагеном за панування в Західному Середземномор’ї 4

1.1. Перша Пунічна війна: причини, хід, наслідки. 4

1.2. Соціально – політична боротьба в римському суспільстві в період між 1-ю та 2-ю Пунічними війнами. 7

Розділ 2. Карфагенська Іспанія. 9

2.1. Сагунтська криза і Друга Пунічна війна. 9

2.2. Початок бойових дій. 21

Розділ 3. Римське вторгнення. 23

3.1. Битва при Цессі. Просування на південь. 23

3.2. Загибель Сципіонів та тимчасова поразка римлян. 25

3.3. Остаточна перемога римлян. 31

Висновки. 34

Література. 37

Додатки

Вступ

Мета роботи: Проаналізувати і прослідкувати події, які пов’язані з даною темою. Зокрема, звернути увагу на хід, причини, наслідки Першої та Другої Пунічних війн. Зрозуміти та простежити ці війни та зробити повний аналіз подій. Підвести підсумок завоювання карфагенської Іспанії Римом, з’ясувати всі процеси на протязі цього періоду.

Актуальність: тема: «Завоювання карфагенської Іспанії Римом» досить актуальна на даний час, оскільки вчені з’ясовують причини, хід та весь процес завоювання, конкретизуючи всі сприятливі та несприятливі фактори, вивчаючи і аналізуючи усі війни, тому я вибрала цю тему.

Завдання: Прослідкувати хід події, виділити для себе основні аспекти завоювання карфагенської Іспанії Римом, вивчити причини непорозумінь Карфагенської Іспанії та Риму; виділити основні причини завоювань.

Історіографія: Основним джерелом про Другу Пунічну війну є праця римлянина Рита Лівія «Історія від заснування міста, книги 21-30. Ще один римлянин Діон Кассій написав книгу «Римська історія», в якій теж описується Друга Пунічна війна. Також важливі для нас і грецькі джерела. Полібій у II ст. до н. е. написав історичну книгу під назвою «Загальна історія», яка включає події 264-146 років до н. е. Плутарх на початку II ст. написав працю «Порівняльні життєписи», у якому викладає біографію знаменних греків і римлян. Про Другу Пунічну війну розповідається у нього в біографіях Фабія Максима і Марцелла, римських полководців в цій війні. Александрієць Аппіан написав книгу під назвою «Римська історія», яка описує історію Рима від заснування до царювання Траяна. Друга Пунічна війна описана у нього в VII книзі його праці, яка називається «Ганнібалова».

Також можливо, що Діодом Сицилійський описав цю війну в своїй «Історичній бібліотеці, але на жаль ці книги не збереглися.

У своїй роботі я використовувала праці Виллера Р. Ю. «Очерки истории Рим ской империи», Машкина Н. А. «Истории древнего Рима», Сергеева В. С. «Очерки по истории древнего Рима», Кораблева И. Ш. «Ганнібал», Сурова Е. Г. «История Древнего Рима», Трухиной Н. Н. «История Древнего Рима».

Закрыть

Анализ завоевания карфагенской Испании Римом

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.