Характеристики работы

Курсовая

Количество страниц: 41

Платная работа

Цена: 300.00грн.

Заказать работу

ПЛАН

ВСТУП.. 3

РОЗДІЛ 1. ЕЛЛІНІСТИЧНІ ДЕРЖАВИ. 5

1.1. Причини і наслідки занепаду незалежної Греції 5

1.2. Торгівельні процвітання острівної Греції 9

РОЗДІЛ 2. ФЕДЕРАТИВНІ ДЕРЖАВИ.. 13

2.1. Північні царства: Македонія, Епір. 13

2.2. Царства сходу: царство Птолемеїв, царство Селетидів, царство Атталідів. 18

2.3. Єврейська проблема. 26

РОЗДІЛ 3. СУТЬ І СТРУКТУРА ЕЛЛІНІСТИЧНОЇ МОНАРХІЇ. 32

3.1. Характеристика монархічної ідеології елліністичної епохи. 32

3.2. Військове суперництво між царством Птолемеїв і царством Селевкидів. 36

ВИСНОВОК.. 39

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ.. 41

ВСТУП

Епоха, умовно названа елліністичною (від німецького Hellenismus), почалася зі смертю Олександра і закінчилася римськими завоюваннями для різних країн у різний час. Вона характеризується розширенням територій, зайнятих греками, і переміщенням центру еллініцтва з власне Греції, що відтепер грала меншу в порівнянні з великими царствами Сходу роль. Історія цієї епохи винятково складна: довга низка руйнівних завойовницьких воєн, що раз у раз змінюють границі держав. Проте від цієї епохи до нас дійшло набагато більше документів, ніж від попередніх періодів. Особливого розгляду заслуговують папіруси, у величезній кількості збережені в основному в Єгипті [1,30].

Вони донесли до нас найрізноманітніші документи: листи царів (ділову й особисту переписку), нотаріальні архіви, шкільні зошити і т.д.

Розповідь про політичні долі грецького світу в настільки складну епоху буде дуже короткою. Зокрема, тут не ставиться мета дати докладний опис нескінченних воєн, що вели полководці Олександра в часи його володіння імперією. У 321 р. до н.е. після убивства регента Пердиккі і загибелі Кратера в Трипарадейсі (Сирія) відбувається перший перерозподіл посад і сатрапій: Антипатр одержує Македонію, Птолемей - Єгипет, Лисимах - Фракію, Антигін ("Одноокий") - Малу Азію, Селевк - Вавілонію. Боротьба, відзначена такими кривавими епізодами, як поразка і смерть Антигону I у битві під Іпсе (301 р. до н.е.), Лисимаха в Куропедіоні (281 р. до н. е.), убивство Селевка Птолемеєм Керавном (280 р. до н.е.), продовжується більше двадцяти років. Тим часом сходять зі сцени прямі спадкоємці Олександра - діадохи. Це відбулося після сорокарічного періоду інтриг і конфліктів в ім'я володіння якоюсь частиною величезної імперії, тому що ніхто не міг узяти на себе сміливість керувати нею цілком. Положення на якийсь час стабілізувалося зі створенням трьох великих держав - Єгипетської (на чолі з Птолемеєм II, сином Птолемея I), Селевкидського, де правив Антіох I, син Селевка, і Македонії, що відійшла до Антигону II Гонату, онуку Антигону Одноокого. Жодна епоха не бачила такої гострої ворожнечі, таких відважних "кондот’єрів", таких ненадійних альянсів. Яка чудова галерея портретів, у якій ми бачимо неприборканого Антигону Одноокого, його сина. Деметрія Поліоркета ("Завойовника міст"), однаково гарячого в битві й у розгулі, нещадного Селевка I, хитрого Птолемея I, грубого Касандра І. У наступному поколінні - поколінні епігонів - ми не побачимо настільки жагучих поривів, жоден зі спадкоємців уже не прагнув відновити єдність імперії, що було метою і надією діадіхів, але намагався зберегти і зміцнити царства, створені в результаті скількох випробувань [1, 42].

Мета цієї роботи дати характеристику внутрішнього розвитку елліністичних держав.

У наше завдання входить послідовний опис походів, що дозволили римлянам покінчити з незалежністю грецького світу, аналіз причин і приводів римських завоювань, проникнення в таємниці мінливої політики сенату й устремлінь вершників.

Етолійський союз здавна розташовувався навколо загального етолійського святилища у Фермі, де, як показали розкопки, знаходився культовий центр ще в микенську епоху, але ніколи, щоправда, не грав значної ролі. Етолія відома як сувора країна, жителі якої були прекрасними солдатами, що завжди носили при собі зброю. Продемонструвавши свою хоробрість під час нападу на Дельфи галлів (279-278), вони захопили святилище, поширили свій вплив на амфіктионію (релігійне об'єднання ряду грецьких держав) і тим самим підняли свій престиж. У той же час вони захопили кілька територій: на заході - в Акарнанії, на сході - у Фокиді, Західної Локриді, у Фессалії, утворивши саме велике з абиколи існуючих грецьких держав.

Розчленовування імперії Олександра, а потім і держави Селевкидів тільки підтвердило значення великого політичного нововведення - інституту монархії: усюди стали виникати маленькі або великі царства.

Закрыть

Развитие эллинистических государств

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.