План

1. Принципи подання растрових і векторних зображень

Огляд

Спосіб зберігання зображення

Типові примітивні об'єкти

Програми векторної графіки

Програми з відкритим програмним кодом

2. Основні редактори для роботи з расторовими і векторними зображеннями

Paint

Основні можливості Paint

Редагування зображень

Photoshop

Растрові зображення і об'єкти

Переваги й недоліки малювання

Випадки застосовування Photoshop

Corel Draw

Використована література       

1. Принципи подання растрових і векторних зображень

Растрове зображення — це файл даних або структура, що є сіткою пікселів або точок кольорів (зазвичай прямокутну) на комп'ютерному моніторі, папері і інших пристроях, що відображують, і матеріалах.

Важливими характеристиками зображення є:

 • кількість пікселів. Може вказуватися окремо кількість пікселів по ширині і висоті (1024*768, 640*480,...) або ж, рідко, загальна кількість пікселів (часто вимірюється в мегапікселях);
 • кількість використовуваних кольорів або глибина кольору (ці характеристики мають наступну залежність: N = 2I, де N - кількість кольорів, а I - глибина кольору);
 • колірний простір (колірна модель) RGB, CMYK, XYZ, YCbCr і ін.
 • Растрову графіку редагують за допомогою растрових графічних редакторів. Створюється растрова графіка фотоапаратами, сканерами, безпосередньо в растровому редакторові, також шляхом експорту з векторного редактора або у вигляді скріншотів.

  Достоїнства

  Растрова графіка дозволяє створити (відтворити) практично будь-який малюнок, незалежно від складності, у відмінність, наприклад, від векторної, де неможливо точно передати ефект переходу від одного кольору до іншого (у теорії, звичайно, можливо, але файл розміром 1 МБ у форматі BMP матиме розмір 200 МБ у векторному форматі).

 • Поширеність — растрова графіка використовується зараз практично скрізь: від маленьких значків до плакатів.
 • Висока швидкість обробки складних зображень, якщо не потрібне масштабування.
 • Растрове представлення зображення природне для більшості пристроїв введення-виведення графічної інформації, таких як монітори (за винятком векторних), матричні і струменеві принтери, цифрові фотоапарати, сканери.
 • Недоліки

  Великий розмір файлів з простими зображеннями.

 • Неможливість ідеального масштабування.
 • Неможливість виводу на друк на плоттер.
 • Із за цих недоліків для зберігання простих малюнків рекомендують замість навіть стислої растрової графіки використовувати векторну графіку.

  Формати

  Растрові зображення зазвичай зберігаються в стислому вигляді. Залежно від типа стискування може бути можливо або неможливо відновити зображення в точності таким, яким воно було до стискування (стискування без втрат або стискування з втратами відповідно). Так само в графічному файлі може зберігатися додаткова інформація: про автора файлу, фотокамеру і її налаштування, кількості крапок на дюйм при друці і ін.

  Стискування без втрат

  Використовує алгоритми стискування, засновані на зменшенні надмірності інформації.

 • BMP або Windows Bitmap — зазвичай використовується без стискування, хоча можливе використання алгоритму RLE.
 • GIF (Graphics Interchange Format) — застаріваючий формат, що підтримує не більше 256 кольорів одночасно. Все ще популярний із за підтримку анімації, яка відсутня в чистому PNG, хоча ПО починає підтримувати APNG.
 • PCX застарілий формат, що дозволяв добре стискувати прості мальовані зображення (при стискуванні групи підряд пікселів однакового кольору, що йдуть, замінюються на запис про кількість таких пікселів і їх колір).
 • PNG (Portable Network Graphics)
 • TIFF (Tagged Image File Format) підтримує декілька алгоритмів стискування, у тому числі стискування без втрат (LZW, LZ77, ZIP).
 • Стискування з втратами

  Засновано на відкиданні частини інформації (як правило найменш сприйманою оком).

 • JPEG дуже широко використовуваний формат зображень. Стискування засноване на усереднюванні кольору сусідніх пікселів (інформація про яскравість при цьому не усереднюється) і відкиданні високочастотних складових в просторовому спектрі фрагмента зображення. При детальному розгляді сильно стислого зображення помітно розмиття різких кордонів і характерний муар поблизу них.
 • Разноє

 • TIFF підтримує великий діапазон зміни глибини кольору, різні колірні простори, різні налаштування стискування (як з втратами, так і без) і ін.
 • RAW зберігає інформацію, що безпосередньо отримується з матриці цифрового фотоапарата або аналогічного пристрою без застосування до неї яких-небудь перетворень, а також зберігає налаштування фотокамери. Дозволяє уникнути втрати інформації при застосуванні до зображення різних перетворень (втрата інформації відбувається в результаті округлення і виходу кольору піксела за межі допустимих значень). Використовується при зйомці в складних умовах (недостатня освітленість, неможливість виставити баланс білого і тому подібне) для подальшої обробки на комп'ютері (зазвичай в ручному режимі). Практично всі напівпрофесійні і професійні цифрові фотоапарати дозволяють зберігати RAW зображення. Формат файлу залежить від моделі фотоапарата, єдиного стандарту не існує.
 • Векторна графіка (також геометричне моделювання або об’єктно-орієнтована графіка) створення зображення з сукупності геометричних примітивів (точок, ліній, кривих, полігонів), тобто об’єктів які можна описати математичним рівнянням. На відміну від растрової графіки, яка подає зображення як набір пікселів (точок).

  Людське око працює як растрова картинка: Воно захоплює зображення хаотичних фотонів нервовими рецепторами, як растрове зображення. Але мозок — відповідно до поширенного тлумачення Шаблон:Необхідне цитування — зберігає його як векторне зображення. Мабуть тому, що — як і в комп'ютері — його легше зберігати. Це пояснює чому люди можуть розпізнавати прості малюнки як мультфільми тільки з контурами тому, що це дуже подібно до того як працює людський мозок. Це також використовується як пояснення того факту що логотипи та знаки(символи) з простими та геометричними формами більш легко запам'ятовуються та впізнаються.

  Огляд

  Все сучасне комп'ютерне відео показує переведене векторне представлення зображення в растровий формат. Для відображення векторного формату на растровому використовуються перетворювачі, програмні або апаратні, вбудовані у відео-карту. Растрове зображення, яке містить значення для кожного пікселя на екрані, зберігається у пам'яті і весь екран оновлюється 30 або більше разів на секунду.

  На початку комп'ютерної епохи в 1950 році а також в 1980, використовувались різні типи відображення векторної графічної системи В цих системах електронне ядро КПТмонітора направлялась прямо щоб намітити необхідну форму, лінейний сегмент як лінейний сегмент, залишок екрану при цьому відображається чорним. Цей процес повторювався багато разів на секунду щоб уникнути блимання картинки. Ця система дозволяє відображати лінейне зображення з дуже високою роздільною здатністю, і переміщати зображення, які є показані без (на цей часу) немислимо величезної кількості пам'яті, яка була б потрібна системі растрово-еквівалентного рішення. Ці засновані на векторі монітори були також відомі як X-Y displays.

  Оригінальна фотографія, JPEG растрового зображення.


  Steam Locomotive 7646 як векторне зображення, спочатку Windows Metafile.

  Спочатку людське око сприймає зображення подібно до растрового образу. Картинка проектується на сітківку, що складається з окремих, реагуючих на світло кліток. Далі система око-мозок розпізнає в зображенні окремі об'єкти, геометричні фігури, які вже легко обробляти і запам'ятовувати.

  Окрім цього існує вузький клас пристроїв, орієнтованих виключно на відображення векторних даних. До них відносяться графічні пристрої, а також деякі типи лазерних проекторів.

  Термін векторна графіка використовується в основному в контексті двомірної комп'ютерної графіки.

  Спосіб зберігання зображення

  Розглянемо, наприклад, коло радіуса r. Список інформації, необхідної для повного опису кола, такий:

  1. радіус r;

  2. координати центру кола;

  3. колір і товщина контура (можливо прозорий);

  4. колір заповнення (можливо прозорий).

  Переваги цього способу опису графіки над растровою графікою:

  Мінімальна кількість інформації передається набагато меншому розміру файлу (розмір не залежить від величини об'єкта).

  Відповідно, можна нескінченно збільшити, наприклад, дугу кола, і вона залишиться гладкою. З іншого боку, полігон, що представляєкриву, покаже, що вона насправді не крива.

  При збільшенні або зменшенні об'єктів товщина ліній може бути постійною.

  Параметри об'єктів зберігаються і можуть бути змінені. Це означає, що переміщення, масштабування, обертання, заповнення і так далі не погіршать якості малюнка. Більш того, зазвичай указують розміри в апаратно-незалежних одиницях (англ. device-independent unit), які ведуть до якнайкращої можливої растеризації на растрових приладах.

  До недоліків варто віднести, що не кожен об'єкт може бути легко зображений у векторному вигляді. Крім того, кількість пам'яті і часу на відображення залежить від числа об'єктів і їх складності.

  Типові примітивні об'єкти

  Лінії і ламані лінії.

  Багатокутники.

  окружності і еліпси.

  криві Безьє.

  Безігони.

  Текст (у комп'ютерних шрифтах, таких як Truetype, кожна буква створюється з кривих Безьє).

  Цей список неповний. Є різні типи кривих (Catmull-rom сплайни, NURBS і так далі), які використовуються в різних застосуваннях.

  Також можливо розглядати растрове зображення як примітивний об'єкт. Відповідно до концептуальної точки зору, він поводиться як прямокутник.

  Векторні операції

  Векторні графічні редактори, типово, дозволяють обертати, переміщати, відображати, розтягувати, скошувати, виконувати основні аффінне перетворення над об'єктами, змінюватиz-order і комбінувати примітиви в складніші об'єкти.

  Витонченіші перетворення включають булеві операції на замкнутих фігурах (об'єднання (en:union (set_theory)), доповнення (en:complement (sets)), перетин (en:intersection (set theory)) і так далі

  Векторна графіка ідеальна для простих або складених малюнків, які мають бути апаратно-незалежними або не потребують фото-реалізму. Наприклад, Postscript і PDFвикористовують модель векторної графіки.

  Програми векторної графіки

  Комерційні

  Adobe Illustrator

  Corel Draw

  Macromedia Freehand

  Англійська компанія Xara Limited відкрила вихідні тексти своєї комерційної програми Xara Xtreame організувавши проект Xara LX який має за мету перенести свою програму на інші апаратні та операційні платформи.

  Програми з відкритим програмним кодом

  Xara Xtreame

  Inkscape

  Sodipodi

  MetaPost

  OpenOffice.org Draw

  Характеристики работы

  Контрольная

  Количество страниц: 16

  Бесплатная работа

  Закрыть

  Компьютерная графика 2

  Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
  Не заполнены все поля!
  Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

  Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.