План

Попит на ринку будівельної продукції

Порядок проведення тендерів та заключення контрактів у будівництві

Інформаційне забезпечення процесу ціноутворення

Список використаної літератури

Попит на ринку будівельної продукції

Впродовж останніх семи років об'єми будівництва в Україні росли і виробництво будматеріалів залишалося вигідним бізнесом. Робочі руки дорожчали не так швидко, як піднімалися ціни на такі матеріали, попит був величезним, а круг потенційних покупців — забудовників і девелоперів — швидко розширювався. Тільки на київському ринку ще п'ять років тому працювало близько десяти компаній, зараз їх більше сотні. По словах девелоперів, через велику кількість гравців на ринку, сировини для зведення житла і комерційних об'єктів вистачало далеко не всім. Будматеріалами доводилося запасатися за декілька місяців до початку робіт.

Користуючись ситуацією, виробники і продавці будівельних матеріалів регулярно підвищували відпускні ціни; забудовники, у свою чергу, закладали збільшення собівартості в ціну квадратного метра. У 2005 році ціни на будматеріали виросли в середньому на 15%, в 2006-му — на 20–25%, а в 2007-му — на 15–20%. Підвищення цін на метал, гіпсокартон або цеглина пояснювалося дорожчанням енергоносіїв і збільшенням витрат на транспортування, а також підвищенням зарплат. Виробники будматеріалів, розуміючи, що це ніяк не відбивається на попиті, знову піднімали вартість рівно настільки, наскільки забудовник збільшував ціну на житлі. Така накрутка по кругу дозволяла виробникам сировини отримувати високий прибуток. Тільки за минулий рік сукупний чистий дохід українських цементних заводів виріс вчетверо і перевищив мільярд гривень.

За останніх півроку ситуація змінилася. Криза ліквідності боляче ударила по забудовниках і девелоперам, які заморозили все нові проекти. Ситуація на будівельному ринку відбилася на суміжній галузі. «Попит на алюмінієві конструкції цього року впав приблизно на п'ятнадцять відсотків в порівнянні з минулим», — повідомляє заступник начальника відділу маркетингу і збуту комунального підприємства «Київський завод алюмінієвих будівельних конструкцій» Ніна Бубенко. Якщо в другому кварталі 2007-го продажі гіпсокартону виросли на 40%, то за аналогічний період 2008-го — менш ніж на десять відсотків. Криза співпала з традиційною для ринку нерухомості літнім затишшям — саме тоді компанії стали заявляти про припинення реалізації своїх інвестиційних проектів.

Пряма залежність від будівельників змусила виробників і торговців будматеріалами переглянути свою цінову політику. За два останні місяці вартість будівельних матеріалів в середньому знизилася на 15%. Якщо криза затягнеться на два-три роки, як прогнозують експерти, виробники будуть вимушені знижувати ціни на свою продукцію і далі.

Відсутність замовлень на будматеріали з боку забудовників понизить прибутковість бізнесу, але не зробить компанії збитковими. У виробників є ще достатній запас міцності. У грудні 2007 року співзасновник Глобінського цегляного заводу (Полтавська область) Олександр Кузьмінський на зустрічі з банкірами признався, що відпускна ціна на його цеглину складає півтори тисячі гривень за тисячу штук, а собівартість виробництва — 400 гривень. Зараз цеглина — один з небагатьох будматеріалів, який тримається в ціні, оскільки цей товар дефіцитний. У Україні він до цих пір проводиться на радянському устаткуванні, а печі для випалення зимою не працюють. На складах компаній накопичується залишок цеглини, яку вони можуть продавати в зимовий період і при цьому не знижувати ціни.

Виробництво падає

У серпні Кабінет міністрів в черговий раз вирішив розібратися: наскільки обгрунтовані високі ціни на житлі. «Ми повинні зрозуміти, чим обумовлена ціна на будівельні матеріали, яка у вісім разів перевищує собівартість, і зробити необхідні міри, — заявив тоді перший віце-прем'єр-міністр Олександр Турчинов. Тепер цінами на будматеріали зацікавився і Антимонопольний комітет. Минулого тижня він почав розслідувати необгрунтоване підвищення тарифів на будівельну сировину: пісок, щебінь, бетон, арматурну сталь, цемент.

Якщо раніше дефіцит будматеріалів і високий попит на них дозволяли українським виробникам нарощувати об'єми виробництва і при цьому підвищувати ціни, то в умовах кризи будівельної галузі вони вимушені випускати менше продукції

Якщо раніше дефіцит будматеріалів і високий попит на них дозволяли українським виробникам нарощувати об'єми виробництва і при цьому підвищувати ціни, то в умовах кризи будівельної галузі вони вимушені випускати менше продукції. Влітку виробництво цементу почало знижуватися. За даними Держкомстату, у вересні воно опустилося на 6,2% в порівнянні з аналогічним місяцем 2007-го. Виробництво будівельної цеглини скоротилося на 5,7%, а випуск збірних конструкцій з цементу, бетону і штучного каменя знизився за дев'ять місяців року на 6,4%.

Влітку німецька компанія Knauf Gips KG — найбільший в Європі виробник сухих будівельних сумішей і гіпсокартона — заявила, що припиняє інвестиції і заморожує будівництво нових потужностей в Україні. Зараз потужності Knauf в Україні використовуються наполовину, але на складах підприємства в Донецьку все одно накопичується нереалізована продукція. За словами співвласника компанії Николауса Кнауфа, подальше розширення виробництва відкладається як мінімум на два-три роки. Саме тоді, на його думку, ситуація на ринку стабілізується, а попит забудовників на будівельні матеріали поновиться з новою силою.

Пора модернізуватися

В умовах кризи якісніша і дешевша імпортна продукція легко може відвоювати позиції місцевих виробників на ринку. «Наш метал неконкурентоздатний на світовому ринку — він дорогою», — говорить Наталія Ткаченко. Ціни на метал високі по тих же причинах, що і на цеглину: старе устаткування не дозволяє понизити собівартість. За межею підприємства переоснащуються, тому у них збільшуються коефіцієнт корисної дії і рентабельність. Зараз ціни на українську арматуру впали до шести тисяч гривень за тонну, а китайська — вже доставлена в нашу країну і коштує п'ять тисяч гривень. Неконкурентоспособнас іноземними виробниками і вітчизняне оцинковування: вона набагато гірша і дорожча, признаються самі компанії. З українського ринку її витісняє казахський товар, який і дешевше, і якісний. Тому учасники ринку побоюються, що як тільки в країні налагодиться попит на будматеріали, імпортний товар може заполонити вітчизняний ринок.

Щоб модернізувати свої підприємства, наші виробники чекають допомоги від уряду. Всеукраїнський союз виробників будматеріалів і виробів традиційно звернувся до президента і Кабміну з проханнями про надання пільг: дозволити імпортувати тільки технології і устаткування, а не імпортні будматеріали, розробити загальнодержавні і регіональні механізми заохочення інвесторів, які використовують вітчизняні сировинні і технічні ресурси. Виробники також зажадали ввести обов'язкове використання українських будматеріалів в ході підготовки країни до проведення чемпіонату Європи по футболу 2012 року. Проте уряд навряд чи відреагує на ці вимоги — фінансова криза вимагає пильної уваги до інших проблем, а девальвація гривні і так полегшить положення вітчизняних виробників будматеріалів.

Характеристики работы

Контрольная

Количество страниц: 12

Бесплатная работа

Закрыть

Ценообразование 2

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.