План

1. Криволісся

2. Типчакові степи. Загальна характеристика та особливості       

1. Криволісся

Криволісся - тип лісу, для якого характерні невисокі викривлені (а іноді і скручені спірально) дерева і чагарники, нерідко сланкі з піднімаються вгору гілками.Виникнення криволісся зазвичай пов'язане з сильними вітрами, рясними снігопадами та іншими несприятливими факторами, через які рослини живуть на фізіологічному межі, набуваючи потворний вигляд.Рослини зимують під снігом в зігнутому стані, після ж танення снігу гілки частково випрямляються.

Дерева не тільки викривляються в підвітряний бік, а й розвивають свої гілки тільки на цій стороні, тому що молоді пагони з навітряного боку гинуть від дії вітру, у результаті виходять криві дерева з однобокою кроною.

До криволісся можна віднести і стланики - форми дерев і чагарників, сланкі по поверхні: всі неприкриті взимку снігом гілки відмирають, і дерева отримують низьку, криву, як би обрізану на рівні снігового покриву форму.

Криволісся зазвичай зустрічаються близько меж поширення лісів, у рівнинних і гірських лісотундрах.

Криволісся, характерні для субальпійського поясу, починаються на висоті від 1 500 м над рівнем моря.Як правило, дерева в криволісся не прямоствольні, а шаблеподібні, їх стовбури в комлевойчасті бувають вигнуті вниз по схилу.Така форма стовбура дозволяє деревах витримувати лавинний напор снігу, «перекидаючи» його через себе.

Субальпійські криволісся, граючи істотну роль у режимі багатьох річок, мають водоохоронне значення.

Видовий склад криволісся сильно відрізняється.

У Північній Європі це зазвичай береза (Betula) і сосна (Pinus), в Альпах і на Балканах - сосна гірська (Pinus mugo), на Кавказі - бук (Fagus), дуб (Quercus), дуб понтійський (Quercus pontica), береза Медведєва(Betula medwediewii), береза Литвинова (Betula litwinowii), черемха звичайна (Prunus padus), у Західному Сибіру - ялина (Picea), вВосточной Сибіру - модрина (Larix), на Камчатці - береза Ермана (Betula ermanii), кедровий стланик (Pinuspumila) та вільха (Alnus).

У підліску гірського криволісся зустрічаються ялівці (притиснутий, козацький, довгастий), рододендрони й інші представники сімейства Верескові, верби.

Характеристики работы

Контрольная

Количество страниц: 10

Бесплатная работа

Закрыть

Основы экологии 6

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.