План

Роль порожнини рота і горла у захисті внутрішніх органів

Раціональне харчування.

Аналіз самооцінки стану здоров'я населення україни 

Роль порожнини рота і горла у захисті внутрішніх органів

Травлення починається в порожнині рота.Ми не завжди розуміємо всю важливість цієї частини травної системи. Частенько, будучи дуже зайняті, в поспіху прагнемо швидше проковтнути їжу яку ми помістили в порожнину рота, при цьому вмудряємося ще і розмовляти з іншими людьми. Хоча в цей час треба мовчки ретельно пережовувати всю їжу, яку їмо, для того, щоб вона добре перемішалася із слиною. Починається процес травлення: слина розм'якшує пережовану їжу і починає розкладати крохмаль до декстрина. Якість розкладання залежить від якості пережовування їжі: якщо ми їжу пережували погано, то ферменти не встигають розкласти крохмаль і їжа в шлунок потрапляє цілою. Що й заважає шлунку працювати нормально. Часто приводить стравохід до застою їжі до початку процесу бродіння і викликає метеоризм.

ГОРЛО
Отже, з порожнини рота, їжа через горло потрапляє в стравохід, що проходить усередині грудної порожнини, через діафрагму. У структурі захворювань слизової оболонки порожнини рота (СОПР) у дітей у 1,3-1,7 раза збільшилася питома вага хронічних форм інфекційних уражень.

Вірогідність виникнення рецидивуючої форми інфекції існує у кожної 4-5-ї дитини [7, 10].

Визначальним етіологічним чинником у таких станах є умовно-патогенні збудники, частіше – асоціації вірусно-мікробних інфектів або вірусно-вірусні (герпетичні асоціації) [2, 3, 5, 9-13].
Знаковим фактором утворення хронічних інфекцій, асоційованих з індигенною мікрофлорою, у більшості випадків є стан імунної системи, а саме асоційованої зі слизовими оболонками (МALT – mucous-associatedlymphoidtissue).

Інфекційно-запальні захворювання СОПР як початкового відділу травного і дихального трактів і первинного локуса MALT-системи займають особливе місце у структурі захворювань інфекційно-алергічної та імунологічної природи. Внаслідок топографічного розташування СОПР першою піддається атаці різних патогенів (інфекційних антигенів, алергенів). Завдяки комплексу вроджених та надбаних чинників імунної системи у більшості випадків створюється могутній бар’єр на шляху проникнення різних антигенів: мікробів, вірусів, канцерогенів, токсинів. Порушення бар’єрної функції епітелію порожнини рота призводить до виникнення численних стоматологічних захворювань. Площа поверхні дуже велика і становить 380-440 см2. Особливістю її будови є значна васкуляризованість і багатошарова структура епітелію, з високим мітотичним циклом ділення. Специфіка слизової оболонки – постійна зволоженість. Наявність вологи створює умови, що сприяють розмноженню мікроорганізмів. Саме у вологому середовищі найбільш активні імунокомпетентні клітини, медіатори запалення, біологічно активні речовини та ін.
У порожнині рота існує велика кількість мікроорганізмів. В 1 мл слини міститься 108 бактерій (їх кількість у дорослої людини становить близько 1014 особин). У ротовій порожнині виявляються бактерії родини Streptococcus, Neisseria, Veillonella, Staphylococcus, Fusobacterium, Corynebacterium, Haemophilus, Lactobacillus і Bacteroides. Тут також зустрічаються гриби Actinomyces (Candida albicans) і протозої (Entamoeba gingivalis). Мікроорганізми порожнини рота, з одного боку, адаптовані до анаеробних умов ясенних кишень, а з іншого – мають здатність утримуватися на поверхні зубів [29, 32].

Таким чином, порожнина рота – відкритий біотоп, що постійно контактує, з одного боку, із зовнішнім середовищем (зокрема, з їжею), з іншого – з системами дихання і травлення. Тому характер мікроекології СОПР як окремого біотопу залежить від стану локального імунітету цього локусу, BALT- і GALT-систем (bronchus-associated lymphoid tissue – лімфатична тканина, що асоціюється з бронхами, і gut-associated lymphoid tissue – лімфатична тканина, що асоціюється зі слизовою та підслизовою оболонками шлунково-кишкового тракту), характеру взаємодії із зовнішнім середовищем.

Характеристики работы

Контрольная

Количество страниц: 12

Бесплатная работа

Закрыть

Экология человека 2

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.