Библиометрические анализ динамики отраслевых документ них потоков как направление документоведческих исследований (на примере области архитектуры)
ЗМІСТ
ВСТУП.. 3
РОЗДІЛ 1. БІБЛІОМЕТРИЧНІ МЕТОДИ ЯК СПОСІБ ДОСЛІДЖЕННЯ ДОКУМЕНТНОГО ПОТОКУ.. 5
1.1. Поняття документний потік. 5
1.2. Бібліометричні методи досліджень. 8
РОЗДІЛ 2. МОДЕЛЮВАННЯ ГАЛУЗЕВИХ ДОКУМЕНТАЛЬНИХ ПОТОКІВ З АРХІТЕКТУРИ.. 13
2.1. Загальна характеристика галузі архітектури. 13
2.2. Аналіз документального потоку з архітектури. 16
ВИСНОВОК.. 21
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ.. 25
ДОДАТКИ.. 28
ВСТУП
Необхідність усвідомлення сучасних складних процесів, що відбуваються під впливом зростання значення інформації в нашій державі, зумовила збільшення масиву інформації різних напрямів, що спричинило інтерес до проблем у наукових дослідженнях документних потоків різних галузей знань, аналізу галузевих інформаційних потреб, вивчення стану інформаційного забезпечення відповідних галузей знань.
Методики дослідження первинних і вторинних наукових документів, що створюють документні потоки, дають змогу отримати об'єктивну картину наявного стану і розвитку науки в цілому та окремих наукових напрямів. Вивчення потоків науково-технічної інформації дає можливість планувати і керувати розвитком науки, прогнозувати тенденції розвитку науково-інформаційної діяльності та вдосконалювати її [15, 95]. І цей процес має діяти постійно.
Стан наукової розробленості. Дана тема курсової роботи є достатньо висвітленою. Дослідження документих потоків в наш час є досить актуальним.
Досить вагомий внесок у дослідження питань документних потоків зробили А. Соляник, Н. Кушнаренко, В. Сочинська, Н. Редькіна,А. Соколов, В.Лазерєва та ін.
Мета: висвітленні особливостей моделювання галузевого документого потоку як засобу спостереження за розвитком галузі (на прикладі архітектури).
Завдання курсової роботи обумовлені її метою:
- висвітлити теоретичні засади документального потоку;
- розкрити поняття бібліометрії, її сутностіта методів;
- охарактеризувати методи оцінки галузевого документального інформаційного потоку;
- дослідити методику моделювання галузевих документальних потоків архітектури;
- проаналізувати як здійснюється інформаційне забезпечення галузей архітектури за допомогою документального потоку;
Об’єкт дослідження: галузевий документальний потік.
Предмет: динаміка розвитку документного потоку та його аспекти.
Структура роботи: у відповідності до мети і згідно логічному викладу теми, робота складається з вступу, двох розділів, висновків, списку використаних джерел, та додатків. У Розділі 1 розглядається бібліометричні методи та поняття “документний потік”, розкриваються закономірності розвитку документного потоку. У Розділі 2 охарктерузували галузь архітектури, та було розглянуто документний потік з даної галузі. Згідно проведеного дослідження зроблені висновки.